Anasayfa / 500-1000tl / Sennheiser G4me Zero Oyuncu Kulaklıgı İncelemesi

Sennheiser G4me Zero Oyuncu Kulaklıgı İncelemesi

Sennheiser markasının daha önce incelediğimiz müzik odaklı 6-7 modelinden sonra, sıra oyunda ve G4me Zero da markanın oyun kulaklığı alanındaki hamlesi.

sennheiser-g4me-one-headset

 

Teknik Özellikler

Impedance Headphones: 50 Ω Connector 2 x 3.5 mm (PC/Mac) & 1 x 3.5 mm (Console) Frequency response (microphone) Microphone: 50-16,000Hz Frequency response (headphones) Headphone: 15-28,000 Hz Sound pressure level (SPL) Headphone: 116dB Ear coupling Headphones: around-the-ear, open acoustic design Cable length 3 m (PC/Mac) & 1.2 m (Console) Weight 300 g

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Sürülme, Yalıtım ve Komfor

Malzeme çoğunlukla sert plastik. Fakat güçlü duruyor, kulaklık çat çut sesler çıkarmıyor. Pedlerse kulakta rahatlıkla duruyor. Gözlük takılıyken dahi yumuşak kadife malzemeleri sayesinde can yakmıyor. Kupalar açık yapıda olduğu için dışarı iyi ses veriyor. Ancak sol kupaya monte iri mikrofonu kristal netlikte bir iletişim sağlıyor.
Kutu içeriği ise bu kulaklığın belki tek eksisi. Zira kutusundan sadece iyi korunmuş bir halde kulaklığın kendisi çıkıyor. 1000 lira bandında bir kulaklık için pek hoş değil.
Yalıtıma gelirsek de, yukarıda dediğimiz gibi çalan müzik ortalamanın az üstündeyken sadece çalanı duyabilirsiniz. Kupalar açık. Ama normalde açık kupalar iki yönlü ses alır ve verirken bu dışarıdan almıyor (çalışırken)
Sürülme konusuysa bambaşka ve bu kulaklığın ne kadar ciddi, iddialı olduğunu kanıtlar nitelikte. 50 ohm! O yüzden indirin o telefonları. Çıkartın standart laptop kulaklık çıkışlarından. Bunu ancak amfili bir ses kartı paklıyor.

Ses

Sennheiser karanlığı, hafif mid-bass kamburlu ve güçlü midle tiz odaklı.

Baslar Sennheiser kontrol geleneğine vurgu yaparcasına yerinde güçlü. Müzikte yada oyunda bas gerektiren birşey yoksa kulağınızda da yok. Ancak kulaklığın karanlık ve sıcak ses karakterinden dolayı, tüm müzikler normalden bir tık daha sıcak. Ve hafif bir mid-bass kamburu (hump) var.

Midler de dengeli yapısına uyumlu olarak geride değil. Bu arada kulaklığın güç ihtiyacının önemini anladığınız yerlerden biri de burası. Az güç verirken dinlediğinizda arkaya doğru uzanan 2. 3. sıra duymak kolay değil. Enstrümanların arasının da geniş olduğunu söylemek kolay değil. Ama herşey buna yüksek güç verirken değişiyor, üstte söylediklerim kalmıyor.

Tizleri şaşırtıcı ölçüde iyi. Oyunda ince çığlıklar müzikte sazlar, ziller, cymballer vb hepsi kulağınızda. Fakat örneğin power metal türündeki hızlı ve zil odaklı müzik bu kulaklıkla o kadar rahatsız edici gelmiyor, tizleri belli bir frekanstan sonra yormasını engelleyici ölçüde sınırlıyor. Bu güzel.

sennheiser-g4me-one-headset-volume

Son Söz

Genel oyuncu kulaklıklarının aksine Sennheiser’ın müzikle bağlantısını simgeler halde 2.1 bir oyun kulaklığı. Ve salt müzik için kullanım durumunda bile tatmin edebilir. Ayrıca pc-mac-xbox-ps ayırmaması da yine güzel bir özelliği.

Daha fazla fotoğraf görmek ve / veya satın almak için:
Add to cart btn

Sennheiser markasının daha önce incelediğimiz müzik odaklı 6-7 modelinden sonra, sıra oyunda ve G4me Zero da markanın oyun kulaklığı alanındaki hamlesi.   Teknik Özellikler Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Sürülme, Yalıtım ve Komfor Malzeme çoğunlukla sert plastik. Fakat güçlü duruyor, kulaklık çat çut sesler çıkarmıyor. Pedlerse…

Review Overview

Komfor
Netlik
Müzikalite

Summary : Kimlere Öneririm? Oyuncu kulaklığı arayanlara, Ortalama Dinleyiciye

User Rating: 4.9 ( 1 votes)
85

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.