Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar / Sennheiser hd 205 II – Uygun fiyatlı ve İyi

Sennheiser hd 205 II – Uygun fiyatlı ve İyi

İşte popüler Sennheiser markasının DJ odaklı bir ürünü daha. Bu yazımızda inceleyeceğimiz Sennheiser hd 205 II modeli kulaklık size nispeten derine inebilen baslar, geniş sahne ve hızlı müzikleri kaldırabilen bir kapasite sunuyor. Detaylarına ve incelemesine bakalım ama önce teknik özellikler:

Frequency response (headphones) 14 – 20000 Hz Sound pressure level (SPL) 112 dB(SPL) THD, total harmonic distortion < 0,5 % Ear coupling supra-aural Jack plug 3,5/6,3 mm stereo Cable length 3 m Transducer principle dynamic, closed Weight w/o cable: 206 g Nominal impedance 32 Ω

hd205-ii

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Yalıtım ve K0mfor

– Önceki kardeşi hd 201 gibi tamamen sert plastik ama bu sefer kupalara uzanan tacın dirsek noktalarında metal olarak marka logosu mevcut. Aynı zamanda sağ tarafın kupası 45 derece öne veya arkaya dönebilip dinleyenin bir kulağında kulaklık varken diğer kulağını boşa çıkartabiliyor. Vidalı jakı, 3 metre kablosu, sadece sol taraftan uzanan kablosu ve kulağı açabilen kupalarıyla ideal bir DJ kulaklığı oluyor.
– Kutusundan kulaklık, taşıma çantası ve 6.3mm dönüştürücü çıkıyor. Amacı iş görmek olan bir kulaklık için bizce yeterli
– Yalıtım olarak idare eder bir yalıtımı var.
– Komfordaysa kafanızın hareketleriyle kulaktan çıkması imkansız. Pedler biraz sert. Kulağı ısıtma sorunu gözlemlemedik.

Ses, Sahne, Netlik

– Klasik Sennheiser koyu ses rengiyse başlarsak; sıfır dip ses, sahneyi önde kurması ve yüksek bir ses basıncı ile müziğinizle yalnız kalabiliyorsunuz.
– Sağ ve sol yönünde geniş sahnesi ile aşırı detaylı olmasa da sağ ve soldan dinlediğiniz şarkının ritmine eşlik eden tefi ve perküsyonu vb duyabilirsiniz.
– Sahne içindeki konumlandırma gibi detaylı bir başlıkta da fena değil. Hiç olmadı vokallerin yerini seçebilirsiniz.

Bas

Yine sitemizde incelenen neredeyse aynı fiyattaki kardeşi hd 201‘den en ciddi farkı basları ve baslarının sertliği. Onda baslar daha hakimdi ve sahne fiyatı için geniş olsa da sizi bir nevi kafese koyuyordu ve bas vuruşlarının sağına – soluna bundaki ölçüde enstrüman sızamıyordu. Bunda da gökgürültüsü misali vurucu baslar olmasa da, basların kalitesi anlamında 201’i iki adım öteye taşıyor.

Mid

Bizce Hd 205 II’yle müzik dinlemenin keyifli olmasını sağlayan midlerindeki cömertlik ve karanlık bir arkaplana sahip olsa da ferah – aydınlık atmosferi. Sahne üretimi de müsaade ettiği için, çok enstrümanlı türler veya gruplar ayrı keyifli olabiliyor. Kadın vokallerde de özellikle başarılı. Üflemeli enstrümanlarda da fiyatı için oldukça iyi. Jazz’da kimi parçalarda önde olabilen piyanoyu doğru yansıtmaması, hafif bir bombe vermesi fiyatı için düşününce * en büyük eksisi diyebiliriz.

Tiz

Sennheiser klasiği demiştik yukarıda. Klasik bozulmuyor ve üst tizlere pek yer yok. Ama yiğidi öldürüp hakkını yemeyelim, alt ve orta tizlerde yine fiyatı için bayağı iyi. Acid jazz türünü böyle sizi yormadan verebilmek büyük başarı.

Sennheiser_HD_205_2

Son Söz

* Fiyatını gözönüne alınca, eksi bulmak için örnekteki gibi epey uğraştığımız bu kulaklık DJ kulaklığı olmasına rağmen dinleyici için de yeterli seviyede sahne, yüksek bir kontrol, mid ve tiz başarısı ve kulakta aşırı olmasa da yüksek bir güçte duruş ile madalyamızı kazanıyor! Bu kulaklık sanki bu tür

için üretilmiş diyoruz.

Her DJ elektronik türler çalmaz ya 😉


Daha fazla fotoğraf görmek ve veya satın almak için:
Add to cart btn

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

2 yorum

 1. Merhabalar,

  Dinlediğim şarkıların %90’ı R&B’den oluşmakta çoğunlukla da yüksek sesle dinlemeyi severim. Ağırlıklı olarak telefondan, ve bilgisayardan dinleyebileceğim bi kulaklık arıyorum.

  Sennheiser hd 205 II
  Sennheiser HD 201
  JBL T450BT

  aralarında kaldım bunlar müzik tarzım için uygun mudur uygunsa hangisi daha iyi olabilir ya da farklı önerebileceğiniz varsa fikirlerinize muhtacım yardımcı olabilirseniz sevinirim 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.