Anasayfa / 200-500tl / Sennheiser Hd471G Detaylı İncelemesi
Sennheiser Hd471G Detaylı İncelemesi

Sennheiser Hd471G Detaylı İncelemesi

Sennheiser HD 471G Detaylı İncelemesi

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Sennheiser’ın giriş seviyesinden biraz daha pahalı bir ürünü olan HD 471G modelini inceleyeceğiz.

whatsapp-image-2016-10-31-at-21-44-28-2

 

Kutu ve yanında gelenler:

 1. 1 adet HD 471G stereo kulaklık
 2. 1 adet 1,4m mikrofonlu ve akıllı kumandalı kablo
 3. 1 adet 3,5 mm açılı jak
 4. 1 adet 3m 3,5 mm düz jaklı kablo
 5. 1 adet 6,3mm çevirici adaptörü
 6. 1 adet taşıma kesesi

Konfor ve İzolasyon:

Arkadaşlar maalesef bu konuda fiyatına göre sınıfta kalan bir ürün. Sitesinde mevcut fiyat 409.9 Tl olarak görünüyor. Ki bu fiyata çok daha mantıklı aletler var. İzolasyon konusunda sizi dışarıdan soyutlayamıyor. Kısaca herşeyi duyuyorsunuz. Konforu ise rahat denilemez fakat bir on-ear kulaklıktan daha başarılı. Maalesef kulakları ısıtıyor ve terletiyor. Ta kısmı da aynı şekilde rahat değil.

Malzeme Kalitesi ve Tenik Detaylar:

Ürünün çok büyük bir bölümü plastik (esneklik kazandırıyor). Kupa kısmında görülen gri bölümün sadece kenarlarında metal malzeme kullanılmış. Taç kısmında ve kulağa yaslanan kısımda ise suni basit bir deri malzeme kullanılmış. (Uzun kullanımda ne kadar yıpranır bir fikrim yok).

Kablolar ince gibi görünse de gayet sağlam bir duruşu var. Çıkarılabilir 2 adet kablo mevcut. 3 meterlik kablo da bulunması bu kulaklığın kullanım alanını genişletiyor. Fakat kablonun kulaklığa giren kısmındaki jakın çıkarılıp takılması biraz uğraştırdı beni. Özellikle çıkarmak güç gerektiren bir durum. Tam olarak resimdeki kısmı kastediyorum.

jakspecs

 

 

Ses Kalitesi:

Burn-in öncesi:

 1.  Kayıtta bulunan sese hiç bir etki yapmadan ( bas ekleme yükseltme) ne varsa onu size yansıtıyor.
 2. Yumuşak bir bas yapısı var. Slap bas konusunda bu yüzden başarılı değil ( Primus da size yeteri kadar etki edemiyor)
 3. Derin bas verme kabiliyeti var. Bu konuda gayet de başarılı. Fakat kaydınız da gerçek bas bulunması gerek. Gerçekten derinden bir bas gelmeli ki onu size versin.
 4. Yine aynı şekilde kayıtta doğal bas enstrümanları bulunuyorsa (davul, kontra bas vb.) onları derinden değil olduğu gibi veriyor.
 5. Vokaller önde,net,gerçekci(kısmen). Neden kısmen? Özellikle bayan vokallerde sesi daha açık tonda veriyor. Hatta boğazdaki titreşimler dahi hissediliyor. Buradaki handikap kadın mı yoksa erkek vokal mi ilerleyen zamanda göreceğiz.
 6. Elektro gitar konusunda bence en başarılı mid bölümü bu kulaklığın. Bu kulaklık sahne konusunda biraz korkak, çekingen ( burn-in sonrası düzelebilir bkz. B.B King-Lucille) fakat konu elektro olunca arkadan önden sağ-soldan korkmadan verebiliyor. (belki de gerçekten burn-in problemidir.)
 7. Perde olayına rastlamadım. Fakat sahne arkaya yaslanmış bir konumda.
 8. Tizler bu kulaklığın belki de en oturaklı, en olgun, en dengeli kısmı. Kayıt seçmiyor. Kulaklık neyse onu veriyor. Hep aynı ton aynı çözünürlük diyebiliriz.
 9. Fiyatına göre çözünürlük (aynı anda 2 zil kesin yerine göre 3 zili duyabiliyoruz) iyi değil üst düzey diyebilirim.
 10. Sahne şimdilik çok çok standart. Derinlik yok diyebilirim. Açık hava durumu yaşamak imkansız şu an için.
 11. Kapalı bir orkestra salonu, konser alanı gibi bir sahnesi mevcut. E baslar da yumuşak, vokaller ve midler yakın net. Tizler seçilebiliyor. Demekki hafif müzikler dinlemek gerek diyebiliyorum.
 12. Klasik özellikle, elektronik(kayıt önemli), EDM(kayıt önemli), blues,pop, alternatif rock, trash metal
 13. Dinlenmemesi gereken türler: Jazz, Caz, caz, cazz, Caz dinlememeli, Kayıtlara yazık. Hele orjinal cd kayıdınız varsa cd yi çöpe attırır. Hard rock, progressive rock dinlenmemeli.

whatsapp-image-2016-10-31-at-21-44-28

Peki burn-in sonası neler değişti:

Bu kulaklığı bilgisayar, telefon, mp3 player, amfi ile birlikte kısaca elimizin altında bulabileceğimiz her alet ile denedim. Ve ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı bir çalışma prensibi var. Yani demek istediğim verdiğiniz güç kadar hizmet veren bir alet.(Burnu havada biraz 🙂 ). Diğer kulaklıklarımla aynı ses seviyesinde iken bununla 2 kademe daha fazla sesi yükseltmem gerekiyor.

Tiz:

 • Primus – Hennepin Crawler: Bu şarkıda çok fazla tiz ve zil peş peşe seri bir şekilde geliyor.Bunları karıştırmadan bize verebiliyor alet.

Bas:

 • Kısa baslar ile baterideki performansı gayet iyi. Önde olmayan sahneyi doldurmayan pekde gövdeli olmayan davul sesleri bunlar.
 • Bas gitar ve kontra bas aletlerinde de geri konumdalar. Ve boğulma olmadan notaların başlangıç ve onları mevcut hissedebiliyoruz.
 • Nina Zilli – Una Notte: Bu şarkıda baslardaki gövde eksikliğinden sağlam vuruşlar yapamıyor. Bu konuda momentumdaki solid bas durumu işi kurtarıyor. Bu durumda bas severler üzülecek maalesef.
 • B.B. King – Keep it Coming: Bu şarkıda yoğu bir bas bulunmakta. Fakat hiç bir zaman kulak titretecek cinsten yoğun baslar değiller. Genelde bu şarkıda sahne vokal en önde, kontra bas davulun önünde elektro ile yanyana diyebilirim. Tizler de davulun geri olmasına rağmen gayet yeterli seviyede öndeler.

Mid:

 • Vokal ayrımı idare eder diyebiliyorum. Ne kadar güç verirsek vokaldeki ayrıntıyı hissetmek o kadar rahat oluyor. Kendinizi sahnede hayal etseniz asla vokalin yanında olamazsınız. Sizi sahne arkasına atıyor kulaklık. Fakat bu sorunu da güç ile çözüyoruz. Ayrıca yukarıdaki beşinci maddedi durum aynen devam ediyor.
 • Gitarlarda ise başarısı devam ediyor. Gitarlar, vokallerden daha hissedilir durumda.
 • Siggi Schwarz – Still got the blues: Gitarla ilk başta bas gitardan önde kurulu daha sonra vokal girdiğinde elektro arka sahneye yerleşiyor. En öne vokaller kuruluyor.

whatsapp-image-2016-10-31-at-21-44-28-3

Sahne:

Sahne genelde arka tarafta kurulu bir şekilde. Fakat daha fazla güç bu sorunuda çözüyor ve her şeyi tersine çevirip önünüze koyuyor. Klasik Sennheiser sesi olan karanlık sahne yine mevcut. Müzik sizi ağır bir havada karşılıyor. Hadi hoplayalım zıplayalım bir havada değil anlayacağınız. Yanlara doğru kollarımızı 180 derece açarsak sahne oralara kadar uzanıyor diyebilirim. Derinlik konusunda ise arka sahne var enstrümanları size yansıtıyor fakat sadece arkada kalıyor yani uzakta kurmuyor sahneyi. Peki ne kadar yakın sizin adımlarla ulaşabileceğiniz seviyeler kadar.

Ayrıntı:

Sahne genişliği avantajı ile ( sennheiser ın bu fiyat aralığındaki diğer ürünlerine göre) ayrıntı gücü iyi seviyede. Yuarıda da sözü geçtiği gibi aynı anda vurulan zillerdeki performansı gayet güzel. Kolay kolay taviz vermiyor. Yine yukarıda bahsedildiği gibi uzayan basları olmadığı için davullardaki serilik hemen ön plana çıkıyor ve yine bir kayıp veya tonlarda karışıklık olup sizi “Acaba bu hangi davuldu” diye düşündürmüyor.

Sonuç bu kulaklığın ses konusunda tatmin etmesi için biraz güç gerekli. Aksi takdirde pek tatmin etmeyecektir. Bilgisayarda kullanmak, gitar ve amfilerde kullanım için gayet uygun.

 

Bu uzun Sennheiser HD 471G Detaylı İncelemesini okuduğunuz için teşekkürler…

Sennheiser HD 471G Detaylı İncelemesi Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Sennheiser'ın giriş seviyesinden biraz daha pahalı bir ürünü olan HD 471G modelini inceleyeceğiz.   Kutu ve yanında gelenler: 1 adet HD 471G stereo kulaklık 1 adet 1,4m mikrofonlu ve akıllı kumandalı kablo 1 adet 3,5 mm açılı jak 1 adet 3m 3,5 mm düz jaklı kablo 1 adet 6,3mm çevirici adaptörü 1 adet taşıma kesesi Konfor ve İzolasyon: Arkadaşlar maalesef bu konuda fiyatına göre sınıfta kalan bir ürün. Sitesinde mevcut fiyat 409.9 Tl olarak görünüyor. Ki bu fiyata çok daha mantıklı aletler var. İzolasyon konusunda sizi dışarıdan soyutlayamıyor. Kısaca herşeyi duyuyorsunuz. Konforu…

Review Overview

Summary : Kimlere Öneririm? Genel dinleyici ve profesyonellere

User Rating: Be the first one !
0

Hakkında CapoN

Furkan - Her sesin değil kaliteli sesin peşinde..

3 yorum

 1. Merhabalar. VOX amPlug 2 bass kulaklıklı amfim mevcut. Normal kulak içi kullanıyorum ama yeterli gelmiyor. Kulak üstü bir ürün arıyorum. Fiyat performans oranı olarak gayet uygun bir ürüne benziyor. Acaba önerir misiniz?

 2. Merhaba. Ben 500-600 tl bütçe ile kulak üstü kulaklık almak istiyorum. Genellikle cep telefonumdan, az da olsa elektronik baterimde kullanacağım. Sennheiser 4.30 ve 471 modellerine bakıyordum. Incelemenize göre 471 pekde iyi degil. Ozelliklerine gore daha kotu duran fakat ayni fiyattaki 4.30 u onerirmisini ya da daha baska bir kulaklik oneriniz varmidir?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.