Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar / Sennheiser Momentum 2.0 İncelemesi

Sennheiser Momentum 2.0 İncelemesi

Oldukça sevilen Sennheiser Momentum modelinin devamı olan Momentum 2 incelememizde. Önceki ile bunun kıyası başka bir yazıda ele alınacak.
Kulaklığı bize sağlayan ve tarafsızca incelenmesini isteyen Sennheiser markasına teşekkür ederiz.

Impedance 18 Ω Frequency response (microphone) 100 – 10000Hz Frequency response (headphones) 16Hz – 22000Hz Sound pressure level (SPL) 113dB (1 kHz/1 Vrms) THD, total harmonic distortion <0.5% Contact pressure Approx. 3.2 N Ear coupling Circumaural Jack plug 3.5mm straight Cable length 1.4m (Detachable) Transducer principle Dynamic, closed Pick-up pattern Omni-directional Sensitivity as per 121 TR 9-5 – 44 dB V/Pa Load rating 200 mW

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Sürülme, Yalıtım ve K0mfor

Malzeme olarak bir önceki modeli Momentum gibi hem kulaklık hem de dış kutusu olarak bu da sağlam. Hatta bir öncekine kıyasla daha fazla metal göze çarpıyor. Kablosu düz olsa da standarttan bir tık daha kalın bir kablosu var.  Kabloda tercihinize göre İOS yada Androide kumanda edebileceğiniz tuşlar var. Kutu içeriğindeki taşıma çantası oldukça şık ve sağlam. Yanısıra standart parçalarla geliyor. Kablosu değişmediği için ekstra kablo yok. Kilitli sistemle çıkarabileceğiniz bir kablosu var. Sürülme konusunda problem yok, standart mp3 çalarlar da sürebiliyor. Yalıtım olarak iyi. Ortalama sesle müzik dinlerken bile dışarsı büyük oranda kayboluyor. Komfor da bir diğer iyi olduğu konu. Gerçek deriden imal kafa bandı yanında kulağı olduğu gibi içine alan ve gözlüğe de izin veren pedleri var. Uzun saatlerde de ağrı yapmıyor.

sennheiser-momentum-2nd-gen-product-photos-09

Ses, Sahne, Netlik

Her markanın klasik sesi vardır. Sennheiserınkisi ise karanlık ve sıcaktır. Bu da istisna değil. Ama sıcaklık ve karanlıkta çok uca gidilmemiş, bu sayede neredeyse her türe uyum yakalanmış.
Sahnesi kapalı bir kafaüstü için aşırı olmasa da geniş. Çalan müzik hiçbir yönden baskı yapmıyor üzerinize.
Netlikteyse bir açık kafa üstünün kristal berraklığına sahip olmasa da, ortalamanın hayli üstüne çıkıyor ve bolca organik enstrüman barındıran parçalarda kendini gösteriyor. Aynı zamanda kapalı kulaklıklarda sıkça gördüğümüz “arka planı net duyamama” sorunu bunda büyük oranda aşılmış.

Bas, Mid, Tiz

Sunum sıcak ve karanlık ama herşey kararında. Ne tizler kulak parçalıyor, ne midler metalik, ne de baslar midenizi titretip herşeyi örtüyor. Bu sayede incelemizde madalyaya layık olabiliyor. Elektronik dinlerken bas vuruşlarında kulakta hissedilebiliyor. Elektronik olmayan türlerdeyse sıcak ve yerine baslar, midler ve tizler var.  Üflemeliler de diğerlerinden ayrılabiliyor, telliler de.

Son Söz

Zor beğenen kulaklarımızca altın madalyamıza layık görülmüş bu kulaklık Sennheiser Momentum 2.0, herşeyi en olmasa da yeterince iyi beceren ama kapalı bir kafaüstü isteyen ve bütçesi müsait olan herkesin duyması gereken bir kulaklık bizce.

Altın Madalya

Daha fazla fotoğraf görmek ve / veya satın almak için:
Add to cart btn

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

6 yorum

 1. Merhaba,

  Daha önce Sennheiser Momentum 1 ‘i deneme fırsatınız olmuş muydu? Farklarını, artılarını , eksilerini listeleme şansınız var mı? Şu an piyasada son 1.0’lar satılmakta. Benim için yorumunuz çok değerli. Şimdiden teşekkürler!

  • Merhaba Şafak Bey,
   Test için gelen bu ürünü bende denedim. Ayrıca kendime ait momentum 1 de bulunmakta. Kısaca eksileri ve artılarından bahsedecek olursam;
   1- Akustik yalıtım momentum 1 de daha başarılı
   2- Momentum 1 daha sıcak, biraz daha gövdeli,
   3- Momentum 2 de sahne biraz daha geniş fakat momentum 1 kadar derin değil,
   4- Momentum 2 de mid frekanslar momentum 1 e göre daha önde baslar da aynı şekilde geride,
   5- Yapı kalitesi olarak momentum 1 daha dayanıklı,
   6- Taşınabilirlik olarak momentum 2 daha başarılı,

   aklınıza takılan özel bir konu varsa sormaktan çekinmeyin.

   • Sony xb950ap ile momentum 2.0 arasında ses farkı var mı geçmeyi düşünüyorum ama değer mi değmez mi karasız kaldım

 2. Mehmet İrfan

  Merhaba,
  Sitenizde incelediğiniz Sennheiser Momentum 2.0 kulak çevreleyen kablolu kulaklığı almayı düşünüyorum.18 Ohm olduğu için mobil cihazlarda ses,performans kaybı yaşamazsınız diyor ama siz ne dersiniz İpad Pro 10.5 ta Apple Müzik uygulaması ile kullanmak kulaklıktan verim almak için yeterli olur mu?
  Saygılarımla
  Mehmet İrfan

 3. Merhaba,
  Sennheiser Momentum 2 kulak çevreleyen kablolu kulaklığın İpad performansını merak ediyorum.Siz tecrübe etmişsinizdir.Farkı var mı yoksa İpad de dinlenecekse aslında hepsi birbirinin aynı mı?
  Önceki soruma verdiğiniz cevap için teşekkürler

  !

 4. mehmet canıtez

  Momentum in-ear yada momentum free incelemesi de bekliyoruz. Teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.