Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar / Sennheiser Momentum On-Ear İnceleme

Sennheiser Momentum On-Ear İnceleme

Bir önceki yazımda Over-Ear modelini inceledikten sonra hemen herkesin aklına bu model geldi. Ve herkes aralarındaki ses ve diğer farklılıkları merak etti doğrusu. Ben de bu merağa cevap vermek adına bu yazıyı hazırlamış bulunmaktayım. Okuyup aradaki farkı hep birlikte görelim.

On-Ear modeli Momentum ailesinin kulak üstünde kalan yani kulağı tam çevrelemeyen modelidir. İlk olarak kutu içeriği ve tasarımına bir göz gezdirelim.

Tasarım ve Kutu İçeriği:

Kutumuzdan;

  • Momentum On-Ear kulaklık
  • Mikrofonlu ve mikrofonsuz olmak üzere 2 adet kablo
  • Taşıma kabı ve taşıma bezi
  • Garanti belgesi

çıkmaktadır.

Tasarımı da abisine çok benzemekte tek farkları boyutları. Ve On-Ear modelinin daha fazla renk çeşidine sahip olması.

Sennheiser Momentum On-Ear

Sesi Hakkında Düşüncelerimiz:

Bass frekanslar: İlk farkedilen bassların yakında çalıyor olması. Bu yüzden seviyesi de yüksek. Bunun iyi tarafları olduğu gibi kötü tarafları da mecut tabikide. Biz ilk önce kötülerden başlayalım. İlk olarak yüksek gelen basslar sahneyi yanlardan belirli bir şekilde sıkıştırıp daraltıyor. Bir uyarı! Bu yüksek seviyeli basslar rock müziklerde bass gitarı çok ön plana çıkardığı için müzikte bir boğulma bir bulanıklaşma oluyor.

İyi yönü ise bu sıkıştırmaya karşılık sahnenin derinliklerinden gelen sesler engellenmiyor veya ezilme durumu yaşanmıyor. Bassların çözünürlükleri, başlangıç ve bitişleri açık net bir şekilde anlaşılıyor. Ayrıca yukarıda uyarı verdiğimiz bass gitar probleminden rahatsız olmazsanız davul tonlarındaki kesinlik ve dolgunluk ile muhteşem bir dünyaya sizleri alıp götürebilir.

Mid frekanslar: İlk vokallerden başlayacak olursak çok yakınımızda söylüyorlar bunun nedenini sahnedeki darlığa bağlıyorum. Fakat netlikten ve gerçekliten yana bir sorun yok. Mis gibi söylüyorlar. Ayrıca yakın olalarına rağmen kulağı yormuyorlar.

Vokalleri doğal olarak verse de bazı mid frekanslar için bunu kesin bir şekilde söyleyemeyeceğim. Mesela müziğin ortasında piyano girecek. Bir anda ortaya çıkıyor ve gidiyor. Bu durumda birazyapaylk desteklenmekte. Ayrıca elektro gitar konusuna özellikle parmak basmak istiyorum. Sadece bu enstrümana özel bir durum sergiliyor sanki kulaklık bütün midler net olmasına rağmen gitarda sönüyor, cansız çalıyor. Can sıkıcı bir durum!

Tiz frekanslar:Vokallerde elde edilen güzel sonuçlardan sonra tizlerden de beklediğim performansı aldım. Sağ-sol ayrımı, ön-arka ayrımı güzel, netlik yerinde çözünürlük tam kıvamında ve en önemlisi sibilance düzeyine ulaşmadan belirli seviyeye çıkıp sizi coşturması inanılmaz sonuçlara götürebilir. Aman dikkat kafanızdan çıkarmayabilirsiniz!

     Bu kulaklığa özel sahneyi ayrı bir başlıkta incelemek istiyorum.

Sahne: Çok uzatmadan ilk taktığınızda fark edeceğiniz sağa-sola çok gidemeyen fakat ön-arka, derinlik mevzusunu frekansları birbirine küstürmeden size aktaran bir kulaklık.

Sonuç olarak bu kulaklık için klasik, pop tarzı öneriyoruz. Tasarımıyla ses karakteri uyum içinde olan bu alet aynı zamanda günlük kullanım içinde gayet kullanışlı.

Teşekkürler


Add to cart btn

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun

Hakkında CapoN

Furkan - Her sesin değil kaliteli sesin peşinde..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.