Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar / Sennheiser Momentum Over – Ear

Sennheiser Momentum Over – Ear

Bu yazımızda Sennheiser’ ın yine şık bir kulaklığını inceleyeceğiz. İlk kutu içeriğinden başlayıp sonra ses mevzusunu halledip yazımıza son vereceğiz. Keyifli okumalar. Kutu içeriği ve tasarım: Kutumuzdan;

  • Sennheiser’ ın momentum sınıfının en üst modeli olan over-ear modeli olan kulaklığı
  • Mikrofonlu ve mikrofonsuz olmak üzere 2 adet kablo
  • 6.3 mm jack
  • Taşıma kabı
  • Garanti belgesi

çıkmaktadır. Tasarım konusu ise çoğu kişiye göre değişiklik gösterebileceği gibi yine çoğu kişi tarafından da ödülü hak eden bir tasarıma sahip. Bunu tetikleyen bir husus da malzeme kalitesi şüphesiz. Plastiğin minimum düzeyde kullanılması onu şık yaptığı gibi kullanılması da hafif ve portable yapmış. Bakalım bu güzellik sese ne kadar yansımış.

Sennheiser Momentum Over-Ear

Ses : Momentum’ un mid-bass uyumu çok dengeli ve yerinde doğal bir şekilde çalıyor.

Basslardan başlayacak olursak, çok yüksek seviyede değiller ve diğer frekanslarımızı ezip geçmiyorlar. Bass ayrıntılar, notaların başlangıcı ve bitişleri açık ve net seçilebiliyor. Bunların yanı sıra Bass uzatmaları yeterli yarıda kesilme olmuyor. Genelde bass frekansları normal sahneden daha yakında çalıyor. Böylelikle midleri daha da olgunlaştırıyor.

Hazır lafı geçmişken midlere baktığımızda çok ferah ve rahat (özellikle vokaller). Midler sizi alıp farklı diyalara götürebiliyor. Ayrıntı gücü ve çözünürlüğü üst düzey fakat sahnesi o kadar da geniş olmadığı için bazen hayal kırıklığı oluyor. Orta düzeyde bir sahne mevcut. Ayrıca Momentum’ un akustikteki başarısı çok dikkatimi çekiyor. Seslerin keskinliği ve sağ-sol uyumu çok hoş. Dinlerken ayrı bir zevk katıyor.

Diğer bir zevk katan yanı ise tizlerimiz. Kesinlikle kulağı zorlayan acıtan tizler ortaya çıkarmıyor Momentum. Ve onları çok güzel konumlandırıyor. Yine sağ-sol ve derinlik çok başarılı. Tabi bu derinliğin dezavantajıda mevcut. Tizlerimiz biraz havada kalıyor gibi. Buna şöyle açıklık kavuşturalım. Uzaydan sadece zil sesi geldiğini bi hayal edin. Müzik sakinleştiği zaman böyle bir durum ortaya çıkıyor. Bu durum müziğe kendinizi çok kaptırdığınızda anlayabileceğiniz bir durum. Ayrıca bazen beni mutlu ettiğini söyleyebilirim.

Sonuç olarak Momentum kulağı yormayan yumuşak bir havaya sahip. Uzun süre dinleme imkanı sunabiliyor böylelikle. Ayrıca kolay sürülebilirliği kendisini hem taşınabilir yapıyor hem de amfiye ihtiyaç duymadan kullanılabilmeyi sağlıyor.   Teşekkürler…

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun


Add to cart btn

İkinci el ilanı için tıklayın.

Hakkında CapoN

Furkan - Her sesin değil kaliteli sesin peşinde..

6 yorum

  1. Hocam on ear ile over air farklı kulaklıklar mı?

  2. inceleme için teşekkürler..

  3. On-Ear , Over-Ear’ı karşılaştırırsak hangisinin ses sahnesi, bas-mid-tizleri vs. daha iyi?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.