Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar / Sennheiser Urbanite Denim İle Tarzınız

Sennheiser Urbanite Denim İle Tarzınız

Herkese merhaba bu yazımızda Sennheiser’ın yeni çıktı diyebileceğimiz Urbanite XL’nin küçük modeli olan Urbanite Denim hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yazımız kutu içeriği, ses ve sahne olarak üç bölüme ayrılacaktır. Keyifli okumalar.

Kutu İçeriği ve Tasarım:

Açıkcası kutu içeriği çok sade. Kulaklığın kendisi, sadece Apple cihazlarına uyumlu mikrofonlu kablo ve taşıma kesesinden ibaret. Kulaklığın kendisi kumaştan ve plastikten yapılma. Kumaş rahat hissettiriyor ve yumuşak. Kablo sağlam kalın fakat şekli nedeniyle istediğiniz yere hareket ettiremeyebiliriniz! Kablo yine çoğu modelde olduğu gibi tek sol taraftan. Taşıma kesesi ise bezden yapılmış. Kalite hissi veriyor.

Tasarım konusunda ise, kulaklığın taç kısmı ilgi çekici ve sağlam. Kırılma ihtimaline karşı sağlam önlemler alınmış. Katlanabilir bir yapısı var taşımayı da kolaylaştırıyor.Katlanma yerlerinde metal destekler kullanılmış yine önlem almak amacıyla.

Beş çeşit de renk seçeneğimiz mevcut; siyah, mavi, kahverengi, yavru ağzı, bordo.

Sennheiser Urbanite denim kutu içeriği                          sennheiser-urbanite-colors

Bu bilgileri verdikten sonra merakla beklediğimiz ses konusuna bir bakalım.

Ses:

Bass Frekanslar:  Basslarımız kuvveti yerinde fakat bizden çekiniyorlar biraz isteksiz gibiler. Ayrıca yapaylık söz konusu. Hemen demeyin ilk cümleden yıktınız diye iyi yanları da mevcut tabiki bassların seviyeleri tam kıvamında ayrıca kafamızın içinde değiller yani aşırı yakın olmayıp sahneyide sıkıştırıp boğmuyorlar. Ek olarak da baya derine inebiliyorlar.

Kulaklığın diğer bir sorunu mid-bass sorunu! Bunu şöyle somutlaştırabiliriz elektro gitarlar bas gitar ile uyumlu gidemiyor.

Mid Frekanslar: Vokallerimizde sıcak bir sunum bulunmakta. İçten söylüyorlar. Flüt ve keman tarzı aletlerle de birleşince tadından yenmiyor. Sahne de buna eşlik edip hafif yankılı şekilde huzur verici bir ortam sağlıyor. Middler basslara nazaran daha doğal çalıyor.

Tiz Frekanslar: Tizlerimiz geri planda kalıyorlar yine pek iç açıcı durumlar söz konusu değil. Her zaman var olamıyorlar. Basslarda yüksek hacimden kaynaklı bir sorun olabilir. Sahneye de iyi dağılamayıp ortada sıkışıyorlar.

Sahne: Bu açıdan insanı mutlu eden bir sahneye sahip. Frekanslar (özellikle midleri) sağa-sola iyi dağılmaları sahneyi yanlara doğru yankılı bir şekilde dağıtırken basslarımızda derimliği sayesinde arkaya doğru genişletiyor.

Sonuç olarak bu kulaklığın yüksek ve dengeli bass, gerideki tizleri yüzünden pop ve tekno tarzı öneriyoruz. Kulaklık ses tarzının da müsade etmesiyle dışarıda kullanıma -katlanabilir olması, taşıma kesesinin olması, yakışıklı olması- oldukça müsait.

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun


Add to cart btn

Hakkında CapoN

Furkan - Her sesin değil kaliteli sesin peşinde..

5 yorum

 1. Eline sağlık Mahir. Innerfidelity’de incelemesini okumuştum. Ancak orada bahsettiğin mid-bass sorunundan bahsetmiyor aksine baslarının çok iyi olduğununu hatta bu segmentte en iyi basa sahip olduğunu söylüyor. Tek kusur olarak tizlerin erken düşmesi ve geride olmasından şikayet etmiş. Dinlediğin kaynak nedir? Belki uyum sorunu yaşamış olmuş olabilir misin diye aklıma geldi de.

  • Yazi, yazinin altinda belirtildigi gibi, Furkan kardesimize ait. O yuzden kendisi cevaplamali bence.
   Hemen iletiyorum

  • Merhaba özkan bey. Öncelikle yorumunuz için teşekkür ediyorum. Kullandığım kaynak fiio x1 . Basslar seviye olarak kuvvet olarak çok iyiler . Ben sunu eleştirmeye çalıştım orada : ” isteksizler müziğin o coşkusuna katılamıyorlar. Yapaylık nedeni bence bu, çünkü güzel çalan bir alet de kulağa batıyor. ” Mid-bass sorunu ise bana yeterli gelmedi istediğim performansı alamadım. Sonuçta bu uyum olmadan böyle calamaz alet. Bass lar mid notalarını yakalayabiliyor fakat tonlama da sıkıntı çıkıyor. Bir baskınlık var ortada benim anladığım.

 2. Pardon Furkan olacaktı. Editleyebilirsiniz. Eline sağlık Furkan.

  • Estağfurullah özkan bey göz yanilmasi olmuştur :). Özel teşekkürlerimi sunar ve gelecek yazılarımızı okumaya şimdiden davet ederim 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.