Anasayfa / 500-1000tl / Shozy Alien Gold İncelemesi

Shozy Alien Gold İncelemesi

Şimdi elimizde bir mp3 çalar var ki bambaşka.  Shozy Alien Gold’da ekran yok bunun önceki versiyonu gibi, şu yok bu yok vb. Ama ses var 🙂

Headphone impedance range: 8-32Ohms Supports WAV & FLAC File ONLY Supports up to 24bit/44.1kHz Audio Playback No Screen & No internal Storage Signal to Noise Ratio > 98dB Output Power: 2*55mW (16Ohms) Battery capacity: 1220mA Battery lasting: about 8 hours Battery charging time: about 2 hours External power supply: 5V DC

Malzeme Kalitesi, Dizayn

Lazer kesimi marifetiyle zemine sıfır oturan bir profili var. 80gram ağırlığında. Tamamen aliminyum. Altın renginde. Ön yüzü oldukça basit, üst tarafında bir yuvarlak içine birsürü fonksiyonu olan 5 tuş birden gömülmüş. Arkasındaysa en altınaki olması gereken yazılar ve seri nosu dışında birşey yok. Pili 8 saat gidip değişemiyor.

Cihazın açılışı ortaki tuşla ve hızla başlıyor, kapanışı da aynı tuşla ve müziği durdurmazsanız otomatik olarak çalmaya başlıyor. Çalarken sırayla çalıyor. Doğru tuşa doğru basım sayısıyla karıştırma açılıyor.

Alien sadece WAV ve FLAC çalıyor, unutulmasın. Ekransız bir mp3 player için iddialı bir tercih.

shozy alien gold box

Tuşları çok fonksiyonlu demiştik. Şöyle ki:

Sol – bir parça sola gider, uzun basılınca önceki  albüm / klasöre gider.

Sağ –  bir parça sağa gider, uzun basılınca sonraki  albüm / klasöre gider.

Yukarı (+) – sesi açar, uzun basılınca duraklatır.

Aşağı (-) – sesi kısar, uzun basın albümü tekrarlar, iki kere basınca en baştaki moda döner, üç kere basınca shuffle (karıştırma) modunu açar, 4 kere uzun basmak da sıfıra döndürür.

Ancak o çok fonkiyonlu tuşlara rağmen hafıza kartındaki alt klasörlere gidemiyor. Yani microsd>Michael Jackson olmak zorunda. Favori parçalar seçemiyorsunuz. Cihazı kapattığınız ve tekrar açtığınız anda herşey sıfırdan başlıyor ve çalmadan önce kartı taraması gerekiyor. Ayrıca cihazın altındaki micro usb bağlantısı sadece şarja yarıyor, kullandığı hafıza kartına içeriği bilgisayardan atmak zorundasınız.

SES

Cihaz herşeyden önce iemler düşünülerek yapılmış. Ama hassas iemlerde rahatça duyulabilecek bir dip ses de var. Dip ses dışında da yüksek bir netlik ve nötr / parlak arası bir ses var. Sahnesi de tatmin edici ölçüde geniş. Alien nötrlüğü sayesinde kulaklık nasılsa onu yansıtıyor ve sese renk katmıyor.

Shozy Alien Gold Son

Son Söz

Sahip olduğu tüm eksiler ve 200 dolar fiyatını düşününce, ancak kendini adamış kişilere hitap eden bu sıradışı görünümlü mp3 player, kullanımda ustalaştıktan sonra bulunmaz bir tecrübe sunacaktır.

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.