Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / Sony XBA-1 İncelemesi

Sony XBA-1 İncelemesi

Xba-1 Sony’nin Xba serisinin giriş seviyesi modeli.

Sony Xba-1

Driver Unit : Closed, Balanced Armature
Sensitivity (db) : 108 dB/mW
Frequency Response : 5 – 25,000 Hz

Xba-1 asimetrik Y kablosu ince ve yumuşak bir yapıya sahip. Ufak boyutu sayesinde konforlu ve uzun süreli dinlemelerde bile varlığını hissetmeyeceğiniz kadar hafif.

Ses: Armatür sürücünün genel karakteri burada kendini gösteriyor. Sıkı, fazla uzmayan midlere karışıp boğmayan türden detayları iyi seviyede baslara sahip. Gümbür gümbür bas arayanlara hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Lakin yüksek sesi pek fazla sevmiyor ve sesi açtığımızda baslarda harmonik distorsiyon dediğimiz seste bozulmalar oluyor ve  baslar midlere karışıp midleri perdeleyip boğuluyor.

Midleri armatür bir kulaklıktan beklenecek seviyede detaylı. Midleri çok hafif önde gibi geldi sanki ve vokal başarımını da gayet iyi buldum .
Üst midlerde özellikle sesi biraz zorlayınca hafif parlamalar mevcut çok ancak can sıkıcı seviyede değil sadece parlak ve  hafif metalik karaktere sahip bu yüzden.

Tizleri ise parlak, detay olarak çok iyi bulduğumu söyleyemem ama kesinlikle günü rahatlıkla kurtaracak cinsten. Genel olarak midlere eşlik eden yapıya sahipler. Erken düşme söz konusu.
Sahne genişliği ve derinliği ortalama seviyede.

Sonuç olarak;  Xba-1 armatür sürücüye geçiş yapmak isteyip çok para harcamak istemeyenlere önerebileceğim, detaylara takılmadan müzik dinletebilecek giriş seviyesi güzel uygun bir ürün diyebilirim.

Hakkında Özkan Ercan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.