Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar / Sony ZX310 İncelemesi

Sony ZX310 İncelemesi

Merhaba arkadaşlar. Piyasa da çok rahat ve ucuz bir şekilde bulabileceğiniz bir kulaklığı ele alıyoruz. Yazıyı çok fazla uzun tutmayacağım zaten kulaklık ilk taktığımızda bende bu var bu yok direkt olarak yüzümüze vuruyor.

Yapı olarak basit ve zayıf. Padleri seviyesine göre rahat. Taç kısmı çok ince. Kafa kısmı rahat olsa da kulak kısmı için aynı şeyi söyleyemiyorum.  Kablosu idare eder. Zorlarsanız elinizde kalır.

images

Bass olarak uzayan basslara sahip. Bass notalarnın ne başlangıcı ne de sonları belli. Sadece vuruyor. Bass yoğunluğu yüzünden sahne derinlere hiç gidemiyor. 3 boyutlu bir sahne beklemeyelim. Çözünürlük kısmında ise örneğin 4 nota olması gerekiyorsa ikisi ve üçü var biri kesinlikle eksik. Doğru çalmadığı da anlaşılıyor. Bass gitarı ele alırsak basistimiz ortada yok. Belki sahne dışı belki sahne altında beyfendi 🙂 . Midlerinde en güzel yan sahneyi genişlik olarak çok iyi dolduruyor. Çok fazla karışma söz konusu değil. Fakat aynı tonda çalan bir klavye bir gitar veya çift vokal varsa bunlar tekmiş gibi geliyor. Arada bir Sennheiser* kadar perde söz konusu değil fakat bir iki tane mevcut :). Tizlere gelirsek bir kulaklığı ilk takarsınız böyle bir kulağı ağrıtan tizler olur onlar yok alette. Yani biraz gerideler. Cihaz midlere çalışıyor genelde.

MDR-ZX310

 

Bu kadar sözden sonra sonuçta Sony ZX310’un fiyatı belli. Yani çok da aman aman gösterişli bir şey beklememek gerek elbete. Bir sennheiser’a göre o fiyatta perde olayının olmaması ve koyu bassları dikkat çekiyor. Fakat bass çözünürlüğünde Sennheiser daha başarılı.

*Sennheiser’den kastımız bu seviyeye yakın olan Hd 202 ve Hd 203 modelleridir.

 

Cihaz hakkında forumdaki ilk konuyu si başlatın

Hakkında CapoN

Furkan - Her sesin değil kaliteli sesin peşinde..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.