Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / Soundmagic PL50 İncelemesi

Soundmagic PL50 İncelemesi

Soundmagic PL50, aslında eski bir model ancak Amazon ve Ebay gibi yurtdışı sitelerde hala satışı devam ediyor. Sony Xba-1 gibi tek armatür sürücüye sahip ve amfiye ihtiyaç duymayan kolay sürülebilir bir kulaklık.

 

Sounmagic PL50

Driver: Single Balanced Armature Transducer
Sensitivity: 109 +/-2 dB SPL @ 1 kHz
Impedance: 55.5 +/- 15% Ohm @ 1 kHz
Frequency Response: 15Hz – 22 kHz
Cord: 1.20m
Plug: Gold-Plated Stereo 3.5mm Mini-Plug

PL50 ses karakteri olarak armatür sürücülü kulaklıklara özgü detaylı nötr bir yapıya sahip. Bas severleri memnun etmeyeceğini peşinen söylemek istiyorum. Sony Xba-1 ile kıyaslarsam midleri aynı detaya sahipler lakin PL50 daha mid odaklı bir ses sunuyor. İlk duyduğunuz midler oluyor ve baskın durumdalar. Tizler ve baslar ise midlerin gerisinden usulca geliyor. Bas miktarı pek fazla değil ama temiz ve yüksek seslerde Xba-1 kadar bozulmuyorlar. Tizler ise varla yok arası gibi. Yani burada Xba-1’in daha önde ve detaylı tizlere sahip olduğunu söylemem gerekiyor. Tiz kalitesine önem verenler xba-1’i seçseler daha doğru olur.

Sahne tekrar xba-1 de daha geniş ve derin. PL50 önde midleri yüzünden ortalama bir sahne sunuyor.

SoundMAGIC_PL_50_with_accessories

Sonuç olarak  uzun süreli müzik dinleyenler için gayet sakin ve yumuşak sunumuyla PL50 uygun bir seçim olablilir. Seste enerji arayan ve daha çok detay duymak isteyen ama aşırı yüksek sesle müzik dinlemeyenler için ise xba-1 uygun olacaktır.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Hakkında Özkan Ercan

6 yorum

  1. ses kalitesi ve fiyatı uygun.
    güzel bir inceleme

  2. merhaba rap rock ağırlıklı dinliyorum Soundmagic PL50 benim için uygunmu yada 100 tl ye kadar tavsiye edeceğiniz bir kulaklık varmı türkiyede satılan mis bas lar benim için önemli ayrıntı ve derinlikte tabi şimdiden teşekkürler

    • Merhaba. Detay konusunda sıkıntı çıkarmayacaktır. Bas olarak midenizi titretmese de, rafine ve kaliteli bir dinleme sunacaktır. O fiyatlara ülkemizde bu denli iyi kulaklık bildiğim kadarıyla yok, boğucu seviyede bas isterseniz en fazla Xiaomi Pistons II var. (bütçe 100tl kabul edersek)

  3. aiaiai pipe hiç kullandınızmı?Soundmagic PL50, arasında kaldım onunda basları zayıfmış sanırım pl 50 daha iyi

  4. kargo dahil 36$ gibi bir fiyata buldum orjinalini. Armatür sürücülü hiç kullanmadım, biraz da meraktan almak istiyorum. Yoğun bas beklentim yok. xduoo x2 ile uyum sağlar mı? Armatürlü denemek için doğru bir kulaklık mı,
    alternatif öneriniz olur mu? (hali hazırda havi b3 pro kullanıyorum)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.