Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / Soundsoul S-018 İncelemesi – Ucuz ve şaka gibi iyi!

Soundsoul S-018 İncelemesi – Ucuz ve şaka gibi iyi!

900x900px-LL-2baf70e1_image

Soundsoul S-08

Bugün inceleyeceğim ürün fiyat performansıyla çoğunuzun adını bile duymadığını düşündüğüm Soundsoul S-018 ahşap kulaklık arkadaşlar. S-018 13 dolar fiyatıyla beni en çok şaşırtan kulaklık olmayı başarıp gönlümdeki tahta oturdu.

Fiyatı seviyesinde iyi sayılabilecek malzeme kalitesine sahip gayet hoş görünümlü bir kulaklık S-018 . Kulakta duruşu ise rahat ve uzun kullanımda sıkıntı yaratmayacak türden bir konfor sunuyor. Orta seviyede bir yalıtım sunuyor. Kablosu biraz sert ve kolay karışabiliyor. Ancak bu fiyat seviyesinde bir ürün için normal sayılabilir.

Gelelim sese: Ses fiyatına göre şaşırtıcı derecede iyi. Sıcak ve dengeli, bas, mid ve tiz gayet uyumlu bir şekilde birbirlerine eşlik ediyorlar. Öne geçen ve sırıtan bir frekans yok. Baslar kaliteli ve miktar olarak iyi, derine inebiliyorlar (hatta bir testte 25hz’i duyabildim) ancak hızlı parçalarda bir miktar yavaş kalabiliyorlar ve orta seviyelerde bas detayı sunuyor. Mid-baslar hafif önde ama midlere karışma durumu yok. Midler ve vokaller çok net. Enstrüman ayrımı ve detaylar iyi seviyede. Enstrümanlar rahatlıkla seçilebiliyor. Karışma, birbirine girme pek yok. Tizleri ise tane tane duymak mümkün. Çok uzamayan yormayan tizlere sahip ancak detay konusunda çok iyi olduklarını söyleyemem. Tizler RE0 veya Er4s gibi değiller ancak Pistons 2.0 ve aynı fiyat segmentindeki Philips 3590’dan çok daha doğru ve kaliteli olduğu da kesin. Hatta bu iki kulaklıktan çok daha dengeli ve doğal S-018.

Sahnesi ortalama seviyede bir genişliği sahip, sahne derinliği de keza öyle.

Kısaca Soundsoul S-018 çok para vermek istemeyip ahşap ve kaliteli bir kulaklığa sahip olmak isteyenleri üzmeyeceğini düşündüğüm güzel bir kulaklık. 50 dolar altına rahatlıkla tavsiye edebilirim. Giriş seviyesi için çok uygun.

soundsoul s-08 box

 

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bugün inceleyeceğim ürün fiyat performansıyla çoğunuzun adını bile duymadığını düşündüğüm Soundsoul S-018 ahşap kulaklık arkadaşlar. S-018 13 dolar fiyatıyla beni en çok şaşırtan kulaklık olmayı başarıp gönlümdeki tahta oturdu. Fiyatı seviyesinde iyi sayılabilecek malzeme kalitesine sahip gayet hoş görünümlü bir kulaklık S-018 . Kulakta duruşu ise rahat ve uzun kullanımda sıkıntı yaratmayacak türden bir konfor sunuyor. Orta seviyede bir yalıtım sunuyor. Kablosu biraz sert ve kolay karışabiliyor. Ancak bu fiyat seviyesinde bir ürün için normal sayılabilir. Gelelim sese: Ses fiyatına göre şaşırtıcı derecede iyi. Sıcak ve dengeli, bas, mid ve tiz gayet uyumlu bir…

Review Overview

0%

Summary : Bas miktarı: 8 Bas kalitesi: 8 Mid: 8 Mid detayı: 8,5 Tiz: 7 Tiz detayı: 7,5

User Rating: 4.8 ( 1 votes)
0

Hakkında Özkan Ercan

20 yorum

 1. Bu güzel inceleme için çok teşekkürler Özkan Ercan , kulağına , emeğine ve eline sağlık (Y) (Y) 🙂

 2. Xiaomi Pistons II ve Soundsoul S-018 arasında performans açısından (bas, mid, tiz) bir tercih yapacak olsanız hangisini tavsiye edersiniz. Tizlerde Pistondan daha iyi olduğunu söylemişsiniz ama bütün unsurları bir arada değerlendirecek olsanız hangisini seçmek daha doğru olur. Teşekkür ederim.

  • Bütün unsurları bir araya getirince Soundsoul kesinlikle çok daha doğal ve kaliteli. Pistons çok baslı ve bu bas verme işini de abartılı ve detaytan biraz uzak yapıyor. Tizleri gereksiz uzatıp sivrileşiyor ve yapaylaşıyor. Pistons’un midleri S-018’e nazaran geride ve daha detaysız.

   • İlginiz için teşekkür ederim. Ancak inceleyince S-018’in mikrofonsuz olduğunu fark ettim. Telefon ile beraber kullanabileceğim bir kulaklık arıyordum. Mikrofonlu bir f/p kulaklık tavsiye edebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 3. Rica ederim. Mikrofonlu f/p kulaklık arıyorsanız Ttpod T1s ve Lg Hss-f530’a göz atın isterseniz. Her ikisi de f/p ürünleridir.

 4. Çok teşekkür ederim inceleme için Özkan bey. xiaomi piston 2.0 dan daha iyi olduğunu söylemişsiniz. 2.1 versiyonunun 2.0 a göre baya geliştirildiğini duymuştum. Genel olarak piston 2.1 den iyi midir. Bu bağlamda bir fikir beyan edebilir misiniz? Bir de moxpad x3 kulaklığı biliyorsanız hangisini tercih edeceğinizi de söylerseniz sevinirim

  • Pistons 2.0 ve 2.1 aslında ses olarak birebir aynı kulaklıklar oluyor. 2.1′de metal yaka klipsi, farklı uçlar ve kablo boyu (2.0′da 110cm, 2.1′de 120cm) dışında seste hiçbir fark yok. Bende zaten 2.1 var ve ona göre kıyaslamıştım. Daha öncede 2.0 kullanmıştım. Yapay gümbür gümbür bas ve tizlerden hoşlanıyorsanız Pistons hoşunuza gidebilir ancak seste doğallık arıyorsanız ne yazık ki Pistons bu isteğinizi karşılamayacaktır.

 5. Nereden temin edebiliriz ?

 6. Evet güvenli.

 7. gerçekten güzel .
  kazara yapılan kulaklıklar listesine eklenebilir sanırım 🙂

 8. Merhabalar rahatlık konusunda da sanırım iyi bir kulaklık fakat Türkiyede nerden alabilirim acaba

 9. Bu kulaklığı Türkiyede alabileceğimiz biryer yok mu acaba

 10. İncelemelerinizi keyifle okuyorum. Siteniz, Techno-fi’den sonra baz aldığım bir kaynak.
  Arkada Bir Sony A-17 gördüm sanki. Onunla ilgili bir inceleme de yaparsanız sevinirim. Müzik dinlemek için Iphone ve akg kulaklıklar kullanıyorum. Iphone’nun kullanım zorluğu iyice canımı sıktı artık (müzik yükleme, oynatacak format azlığı vs). Taşınabilirlik tabi benim için daha önemli. Aslında AK Jr ve Sony A17 arasında kararsızım. AK daha güçlü ve tasarım ve donanımı daha iyi ama ekonomik nedenlerle çok da pişman olmak istemiyorum. Yorumlarınız için teşekkürler.

 11. Tesekkurler. Techno ayri bir kulvarda, biz de ayri kulvarda ama beraberce esas amac muzigi daha iyi dinleme yolunda yol gostermeye çalışıyoruz.

  O Sony cihaz bence de ilgi cekici ama inceleme icin sample edinmek gerekmekte.

  Saygilarimla

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.