Anasayfa / Amfi / S&SR Electronics Kulaklık Amfisi

S&SR Electronics Kulaklık Amfisi

Şimdi karşımızda tamamen yerli bir girişim var. Lambalı bir kulaklık amfisi de olan S&SR Electronics markasının lambasız, transistör temelli ve OPA2227p opampını kullanan modelini bize inceleme için yolladılar, kendilerine teşekkür ederiz.

S&SR Electronics Kulaklık Amfisi

Malzeme Kalitesi, Dipses

Üstteki özel baskılı ama temeli şeffaf üst levha, altta düz bir şeffaf levha ile oldukça yeterli. Amfinin içinde ne var ne yok rahatça görülebilir ve dört tane vidayı açıp üst kapak çıkartılıp isterseniz buna güç sağlayan 9v pil, isterseniz de opampı değiştirilebilir.
Ön kısmında ne oldukları açıkça belirtilen bir giriş ve bir çıkış ile ortada volum potu var. Bu pot ses yüksekliği dışında cihazın açık – kapalı olmasını da sağlıyor.
Arka kısmındaysa hiçbir şey yok. Bu, amfinin amacı olan portatifliği düşününce güzel bir özellik.
Dipses sıfır! bu ince detayların kaybolmamasını da, müziğin sakin yerlerinde eğlencenin bozulmamasını da sağlıyor.

Ses, Güç

Güç, öncelikle kattığı şey. Peki detaylandırırsak: sahne biraz genişliyor, enstrümanlar arasındaki ayrım artıyor, volume potunun saat 11’de durması orta-yüksek ses arası için kafi gelebiliyor, baslar vurgulanıyor, müzikal sunum daha lezzetli hale geliyor. Sesi ancak potun konumunu saat 9’a getirdiğinizde almaya başlıyorsunuz. Bu arada kanal dengesizliği – ki birçok yabancı tecrübeli markada oluyor – bunda yok! En düşük seste dahi hala stereo. Ancak potu saat 3 ve sonrasına aldığınızda seste bozulma yaşanıyor, en başta baslar boğuluyor. Parlak çalan bir kulaklığınız varsa ses biraz daha törpülenmiş halde geliyor. Yine sibilance olayından muzdaripseniz bu amfiyle bu sorunu aşabilirsiniz.

Son Söz

Portatifliği, 2-3 hafta giden pil ömrü,dip sesin sıfırlığı, iem veya kafaüstü pek çok kulaklığa veya hoparlör veya televizyon veya konsol vb gitmesi, sesi yükseltmesi ve güçlendirmesi ama neredeyse hiçbir eksi özelliğinin olmaması ile fiyatı 85tl birleşince tebrikler! diyoruz. Fiyatına göre bir sürü artısı olan bu Türk yapımı amfinin belki tek eksi noktası da giriş ve çıkışa jaklar bağlanmışken volume potuna erişimin bir sınırlanması diyebiliriz. S&SR Electronics Kulaklık Amfisi’ni müziğinizden aldığınız keyfi arttırmak istiyor ve bütçeniz az yada yerli üretici de kazansın istiyorsanız yine sitemizde inceleme için amfi göndermiş olan Ahmet Çekirdeğin SDF2’siyle beraber tavsiye ederiz. O inceleme: http://www.kulaklik.web.tr/sdf-audio-se-ii/ . Daha fazla fotoğraf görmek ve veya almak isterseniz: https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-dj-ekipmanlari-s-sr-stereo-kulaklik-amfisi-290350864/detay

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

2 yorum

  1. İnceleme için teşekkür ederim bu amfiyi cks77 ve somic mh463 ile kullansam tatminkar bir sonuç elde edebilir miyim ? Bateri seslerini daha rahat ayırt etmek istiyorum onun için düşünüyorum doğrusu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.