Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar / Symphonized Wraith İncelemesi – Şık ve f/p

Symphonized Wraith İncelemesi – Şık ve f/p

Amerikanlar yapmış 🙂 Çok şık ve kablosu değişebiliyor, hafif de. Detaylarına bakalım:

Malzeme Kalitesi

Symphonized Wraith

Kullanılan alüminyum bolluğu malzeme kalitesine artı bir veriyor. Kablosu değişebiliyor. 2,5mm jaklar kullanılmış kupaya giren tarafta. Pedler üçgen formda ve komforlu, neredeyse over ear gibi kapatıyor kulağı. Kafabandı ise çok kalın olmasa da, rahatlığı sağlamaya yeterli.

Ses

Sıcak. Ve kapalı olmasına rağmen geniş sahneli. Ve herhangi bir amfi  yada güçlü bir mp3 çalar olmadan da başarılı. Genel olarak oldukça zengin bir dinleme keyfi sunuyor.

Symphonized Wraith

Bas bölümü tahmin edebileceğiniz gibi en başarılı kısmı. Hem miktarca hemde kalitece bol. Ama mesela bir ep630 bolluğunda değil. “American Sound”* bolluğunda diyelim. Ayrıca diğer frekanslara karışmayan basları var. Mid bölümü ise yine tahmin edebileceğiniz gibi özellikle vokaller bazında biraz basık (recessed) Ha ama mesela şarkıdaki piyano solosunu seçebilirsiniz. Ama bir piyano solosunda olabileceği gibi karanlıkta keskince yankılanan notalar gelmez kulağınıza. Bu arada az önce vokaller basık demiştim. Ama mesela John Frusciante’ninkiler gibi vokali özellikle önde kayıtlarda vokal de önde, arka plandaki notaları öne taşımıyor. Tiz kısmı ise sembolikten bir tık ötede. Ama genelde olduğu gibi çok yüksek bir çözünürlük beklemeyin. Veya metal üflemelilerin solo değilken net seçilmesini.

Amfisiz kullanabileceğiniz, gövdeli sesli ve ferah sahneli VE ucuz bir kulaklık isterseniz buyrun. Pişman olmazsınız 🙂 Sıfırları 49 dolar bandında Symphonized Wraith, kafaüstü ve on ear kulaklık tüm casual (yani dinleyip geçen, kritik dinlemeler yapmayan) dinleyiciler için ideal.

 

* American Sound, Amerikan Ses Tipi diyelim. Normalde bir hifi terimidir. Yani sıcak, baslar çoğu zaman abartılı düzeyde hakim ve çözünürlük, detaylar vb daha arka planda. Karşılığı ise English Sound olup, Amerikanın neredeyse tam tersidir.

Bu cihaz hakkında forumdaki ilk konuyu siz başlatın

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

5 yorum

  1. gerçekten metal tasarım ve ahşap yanaklara göre çok uygun fiyat

  2. 2.0 versiyonu çıkmış. Aynı fiyat.

  3. kulaklığı internetten bulabiliyorum ama hepsinde türkiyeye gönderim yapılmıyor diyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.