Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar / Takstar HI2050 İncelemesi – Alüminyum Prenses!

Takstar HI2050 İncelemesi – Alüminyum Prenses!

Çinliler sadece kulakiçi kulaklıkda değil, kafaüstü kulaklıklarda da iyi işler yapmaya başladı. Bir örneği de aşağıda incelemesini okuyacağınız Takstar HI 2050

Takstar HI 2050

Tüm yazıyı okumak istemeyenler için kısaca artı ve eksileri:

(+)Net, hassas, açık olduğu için geniş sahneli, aydınlık, kulakta çok rahat, kolay sürülebiliyor, amfiden epey fayda görüyor, alüminyum yapılı, şık kutulu, ucuz

(-)Enstrüman ayrımı çok iyi değil, sadece aliexpress yada ebayden alınabiliyor, kablosu uzun, sibilansa yatkın

Malzeme Kalitesi

Kupadaki dış gri kısım alüminyum, alt katman ise sert plasttif ve muazzam konforlu velour pedler. Kablo 3m ve çok olmasa da kalın. Jak kabloyla uyumlu, sağlam, çok iri değil. Kulaklık katlanamıyor ama tüm yönlere epey esneyebiliyor. Ve bizce endüstriyel bir güzellik taşıyor.

Ses
Net, parlak, dipses-siz kısaca

Takstar HI2050

Bas yüksek güç verince dahi çok iyi olduğu bir konu değil. Derine inemiyor veya dubstepteki tokat hissini veremiyor (slam denir ingilizcede) Ancak bu demek değil ki cılız. Hayır, tam tersine gövdeliler. Ancak kulaklığın önceliği bu olmadığı için öyle davranıyorlar.
Mid ise önceliklerden biri! Sahne genişliği, netlik ve sessiz arka planla birleşince bununla müzik dinlemek oldukça keyifli. Ve kulağınızı acıtacak kadar yüksek seste dahi bozulmuyor.
Tiz ise size komple bir müzik tecrübesi vermek için yanınızda. Ancak can sıkabilecek veya yoracak kadar önde / bol değil.

Amfileyince
Baslarda özellikle güçlü olan sıcak sesli Schiit Vali amfimize takınca tek eksiği kapanıverdi ve fiyatından çok daha ötede çalmaya başladı. Baslar vurdu mu hissettirmeye başlayıp müzikteki ritme eşlik hissi geliverdi 🙂 Ha bu arada tizler de güçlendi.
Çıkış olarak daha güçlü (ve soğuk sesli) Magni 2’ye takıncaysa Vali’deki heyecan verici farkı duyamadık.

Sonuç
Ne olduğunu bilirseniz (bir hd650 değil neticede) nispeten düşük omajıyla (direnciyle) evde dinlemek için ucuz ve fiyatına göre iyi bir kulaklık. Fiyatı 50 dolar civarınd olup aliexpress’ten kutusuz olanları 30 küsür dolara alınabilir.

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

2 yorum

  1. Hi2050 kulaklığı harici ses kartı ile kullanmaktayım. Basları az ve yüksek seste tizleri hafif sibilansa kaysada fiyatına göre oldukça iyi bir kulaklık.Ses net, rahat olmasıda cabası. Bu fiyata kulaklık isteyenler rahatlıkla alabilir.

  2. Hi2050 edindim bugün itibariyle, ancak bence baslar diğer frekansların önüne geçiyor ve genel olarak boğuk karakterdeler. Kulaklık da genel itibariyle biraz tabiri caizse metalik gibi geldi. Burn-in bu anlamda fayda sağlayacak mıdır acaba, yorum yaparsanız sevinirim Mahir hocam. Biraz hayal kırıklığına uğradım açıkçası.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.