Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar / Tascam TH-02 İncelemesi – Aslana Dönen Kedicik

Tascam TH-02 İncelemesi – Aslana Dönen Kedicik

Geçende dolaşırken gördüm ki bir kulaklık varmış, fiyatı için iyiymiş. Tamam, bu klasik bir ifade. Onlarca fiyatı için iyi kulaklık gördüm. Ama bir bakalım diye yinede aldım 🙂 Ve başladı Tascam TH-02 İncelemesi.

Tascam TH-02

  • Driver Diameter: 50mm
  • Impedance: 32 Ohms
  • Sensitivity: 98 dB ± 3
  • Frequency Response: 18 Hz – 22 kHz
  • Max Power: 600 mW
  • Cable Length: About 9.8ft (3m) when fully extended

Geldiğinde görsellerinden gördüğüm gibi standart bir kafaüstü kulaklıkmış. 3 metre de kablo. Hmm demiş ve modum :/ halindeyken hiç dinlemeden 50 saat pişirmeye yatırdım. Bitince taktım kulağıma, Macbook Air kaynağım, açtım Vivaldi Four Seasons – Winter bölümünü. Ve ŞOK oldum…

Malzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi anlamında sadece 3m kablo, zor seçilebilen L R ayrımı. plastik yapı, sert pedler ve yumuşak bir taç olsa da, konu sese gelince olay çok başka.

Ses

Vokaller önde, sahne kapalı bir kulaklık için normal genişlikte, detaylar bir Etymotic Er4 seviyesinde veya bir önce incelenen Stance S1+ seviyesinde değil. Ancak doğal bir sunumu var, klasik müzikte dahi renk katmıyor, Dubstep dinlerkense vokal hala önde, bas ve tizler arkasında dizilmiş. Adeta ters V gibi bir durum var. Biraz da bu yüzden hafif metalik gelebiliyor kulağa. Kaynak daha güçlü olunca bu kulaklık gerçek potansiyelini gösteriyor. Sesi çok gövdeli olmasa da, baslar biraz hacim kazanıyor. Mid önde sunum değişmese de, midin ve vokalin önde duruşu kesinlikle geriliyor. Ve önceki nötr karakteri, güçlü ama nötr bir kaynakla birleşince kulaklığın sesinin başarısı katlanıyor.

Bas konusunda biraz utangaç. Genel olarak soğuk sunumuyla birleşince hiç tatminkar olmuyor ve elektronik türlerde biraz zayıf kalıyor. Ama vuruşlar hızlı ve fazla uzamıyor. Kaynak güçlenince baslar hala çok derine inmiyor. Ama kazandığı müzikalite ile açığı kapatıyor. Mid konusunda dediğim gibi midler önde. Yani vokal ve çoğu enstrüman önde. Kaynak zayıfken bu durum rahatsız edebilecek kadar çiğken, güçlü bir kaynak veya amfi desteği ile herşey yerine oturuyor. Ve enstrümanlar arasındaki mesafe dahi artıyor. Tizlerse kaynak güçsüzken genel sunumu metalik yapacak kadar mid ile kolkola. Ancak güçlü kaynak yada amfi ile tizler de kendine gelip, gerçekçi tizlere götürüyor. Özellikle metalik üflemeliler oldukça güzel bir tiz sergiliyor.
Tascam TH-02W

Gördüğünüz beyaz alternatifi de bulunan bu kulaklık uzun dinlemelerde dahi benim gibi koca kafayı rahatsız etmedi. Gözlüğe rağmen acıtmadı. Eğer kaynağınız güçlü (Macbook Air yetmiyor, QLS Qa360 güçlü denebilir veya Fiio’nun E serisinden başlayan herhangi bir amfi ile yada radikal çözüm için Schiit Valhalla 2 ile) ile bu fiyatta*BULUNMAZ bir kulaklığınız olacak demektir. Zaten sadece özelliklerine bakarsanız bile, 3mt kablo ve 600 mW güç girişi demektir ki “bu kulaklık amfi istiyor” İyi eğlenceler 🙂

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun

 

 

 

* bu fiyat: 17,69 dolar

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.