Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / Trinity Audio – Delta İncelemesi

Trinity Audio – Delta İncelemesi

Ve sıra geldi Trinity’nin son kulaklığı en yüksek fiyatlı kulaklığı Delta’ya. Bu seferki hybrid, hibrid. Ama özgün bir hibrid. Zira normalde 3 sürücü ama 2 BA (dengeli armatür) ve bir de dinamik sürücü kullanılır. Burada 1 BA ve 1 dinamik kullanılmış. İyi de yapılmış 🙂

Trinity Audio Delta

Malzeme Kalitesi

Trinity markasının diğer kulaklıklarındaki kaliteli malzeme ve kaliteli görünüş bunda da var şeklen biraz tombul olsa da. Kutusu içinden 6 çift uç, filtreler, 6.3mm adaptörü, yaka klipsi ve taşıma kutusu (üçgen!) çıkıyor.

 

 • Balanced Armature + 8mm neodymium dynamic drivers
 • 3 x Interchangeable tuning filter system
 • Impedance 16Ohm
 • Sensitivity 110 +/- 3DB
 • Frequency response 19 – 21000HZ
 • 24ct Gold plated 3.5mm Jack
 • 1.2M Cable length

Trinity Audio Delta

Ses

Ferahlık ilk anda dikkat çekiyor. Kupaları açık bir kafaüstü kulaklık gibi çalıyor adeta. Sağ ve soldan gelen sesler arasında iyi bir mesafe olduğunu algılayabiliyorsunuz. Daha sonra filtresinin duymanızı sağladığı ses ağırlığını duyuyorsunuz. Ben bunda da dengeli ses veren filtreyi tercih ettim. Ve hibird olsa ve bası dinamik sürücüden verse de deneyimli & iem tercih etmeyen beni tatmin edebilecek bir ses duydum. Giriş modeli Hyperion için de alabileceğimi söylemiştim ama Delta başka bir güzellik.

Dinamik sürücüden olsa gerek, baslar güçlü. Hem miktar (dubstepte patlayıcı ölçüde) hemde kalite olarak güçlü. Ama diğer frekanslara bulaşıp genel müziği kirletmiyor. Canlı kayıtlarda herşey neyse o. Ve sahne de Trinity klasiği olarak geniş ve sarıcı. Enstrümanların yerini tespit etme imkanı verecek kadar berrak bir sesi olan iem bu.

Midlere gelirsek, mikro detayları verebilme gücü ve genel doğallığına şapka çıkarıyorum. Yanısıra vokali yansıtabilmesi de doğallığı kadar başarılı.

Tizlerde de, tizlere dair mikrodetaylar verebilmesi nadir bulunan bir özellik. Aynı zamanda metalik olmadan ama bung bung bung gibi basa da boğulmadan gerçekçi ölçüde tiz veriyor.

Trinity Audio Engineering Delta

Sonuç

Laid back (arkaya yaslanmış) sunumu daha fazla detay duymanızı sağlasa da, arkaya yaslanmanın sakinliğini pek yaşamayan bir kulaklık bu. Yüksek sesleri diğerlerinden daha iyi kaldırıyor. Amfiye ihtiyaç duymuyor. Hatta bu da ondan hiç hazzetmiyor.

Bunu ürettiği için Trinity Audio’ya ve ödünç verdiği için Albayımıza teşekkür ederim.

Bu cihaz hakkında forumdaki ilk konuyu siz başlatın.

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

2 yorum

 1. Güzel bir kulaklığa benziyor. Özellikle değiştirilebilir filtreye sahip olması kulaklığı çok cazip kılıyor.

 2. Merhaba Mahir Hocam ,
  Delta’nın kendine özgü tasarımlı bir hybrid iem olmasındanmıdır nedir tam bilemiyorum ama benim başucu iem lerimden biri olacağı bir gerçek sanırım , kulağımdan aşağı yüreğime doğru akan beğeni duygu selini sevdiğim müzik portföyümdeki şarrkılarıma verdiği nefffisss lezzet ve tadıyla . İyi ki sevgili dizayner Robert (Bob ) in bu Trinity üçlemesi iem lerine sahip olmuşum diye düşünüyorum şahsen .Sanırım Techne’de olduğu gibi bunda da 3 adet değişik ses parformansı verebilen ve değişebilen filtre performanslarının oluşu da rol oynuyor . Bu konuda Türkiye’deki hatırı sayılır analog yorumcuların duayeni olan size , hem her üç iem’in burn in zahmetleri hem de yoğun emek gözlem ve yorumlarınız için canı gönülden teşekkürler ederim . Kulağınıza ve bizlerle paylaşan ellerinize sağlık Mahir Hocam 🙂

  Submariner2
  Mustafa Yavaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.