Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / Trinity Audio Engineering – Hyperion İncelemesi

Trinity Audio Engineering – Hyperion İncelemesi

Bu sefer bir İngilizle karşı karşıyayız. Kulakiçi kulaklıklar için nadir bir durum. Ama bu nadir olduğu kadar da eğlenceli. Bu kulaklığımız Trinity – Hyperion dünyanın en hafif ve küçük iemlerinden biri ve sadece 13 gram!


Malzeme Kalitesi

Oldukça kaliteli çift ve sıkı boğumlu bir kablo, metal silindir bir jak ve Y ayrımı ile aynı metalden sürücüler. Herşey parçasız, bölümsüz – yekpare. Kutunun içinden çıkan yaka klipsi , 6 çift silikon ve köpük uç cabası. Bu konuna en çok hoşuma giden boyutu oldu. Nohuttan büyük olmayan bir kulaklık bu. Kulağınızda kaybolabiliyor.

 • 8mm Neodymium Drivers
 • Impedance: 16Ohm
 • Sensitivity: 108 +/- 3DB
 • Frequency response: 19 – 21000Hz
 • 24ct Gold plated 3.5mm Jack
 • 1.2M length cable

Ses

Herşeyden önce; amfiye veya fazla güce gelemeyen bir kulaklık bu. Fazla güç tökezletip enstrümanların birbirine karışmasına neden olabiliyor.

Bas konusunda basları önde değil. Ama youtube’dan dinlerken bile titretmese de ben varım diyen sıkı basları var. Dubstep dinlerken ritme eşlik ettirecek ölçüde etkileyici. Veya Nightwish – Wish I Had An Angel’ın açılışındaki gökgürültüsü gibi davul crosuyla girişi verebilecek kadar güçlü.

Mid kısmıysa hiç fena değil. Hafif bir V tipi ses seçilebiliyor ve vokaller çok olmasa da geride duruyorlar. Enstrüman ayrımı eh ve detaylar da eh. Müziğin arka sıraları kulağınıza pek ulaşamıyor. Ama tesellim sürücülerin arkasındaki minik hava boşlukları. Bu sayede ferah kalmayı başarabiliyorlar. Ayrıca barındırdığı boyutundan çok öte doğallık sayesinde de bu ferahlıkla birleşince “hoş” hissettirebiliyor. En azından bana hissettirdi mesela Foo Fighters – The Pretender’da https://www.youtube.com/watch?v=SBjQ9tuuTJQ

Tiz olaraksa cömert. Gerçekçi, kayıtta varsa var. Hele tize çıkan vokaller çok rahat size ulaşıyor. Fakat hiçbir zaman kafa şişirmiyor, yorgunluk yapmıyor.

Trinity Hyperion

Sonuç

Hem çok hafif, hemde ucuz bir Avrupa işi iem. Kocaman sesi var. Çok nadir bir durum bu. Ama gerçek ve artık satışta. Yolda dışarıda otobüste hep yanınızda olmasını isteyebileceğiniz bir kulakiçi kulaklık. Hatta ben bile özendim, eskisi gibi toplu taşımayı kullansam edinirdim bir tane. Son olarak;

Trinity Audio’ya ve ödünç verdiği için Albayımıza teşekkür ederim.
Bu cihaz hakkında forumdaki ilk konuyu siz başlatın

 

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

3 yorum

 1. Sevgili Mahir Hocam ,
  Zaman ayırıp inceleyip , kıymetli yorumlarınızı bizlerle paylaştığınız için asıl ben size teşekkür ederim . 🙂

  Mustafa Yavaş
  Submariner2

 2. Nerden alabiliriz acaba?

  • Kendi sitesinde satılıyor . Ayrıca amazon da da başladı fakat türkiye gonderimi var mı bilmiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.