Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / Trinity Audio – Techne İncelemesi

Trinity Audio – Techne İncelemesi

Şimdi de Trinity’nin orta segment kulaklığı Techne var.  Bir öncekiyle aynı sürücüyü kullanan kulakiçi kulaklığımız bu sefer 3 ayrı değişebilen filtre ve aynı hafif metal yoğunluğunda geliyor.Ve bu monitör stilinde kulaktan yukarı döndürerek de takılabiliyor.

Trinity Audio Techne

Malzeme Kalitesi

Kardeşinden pek farklı değil. Tek farkı değişebilen filtreler ve sürücünün şeklinde. Kablo aynı çift sarmallı.

  • 8mm Neodymium drivers
  • Impedance: 16 Ohm
  • Sensitivity: 108 +/- 3DB
  • Frequency response 19 – 21000HZ
  • 24ct Gold plated 3.5mm Jack
  • 1.2M Cable length

Techne

Ses

Kardeşi gibi güç sevmeyen, amfiye hiç gelemeyen bir kulaklık bu. Dinlemeler mor renkli dengeli uçla yapılmıştır. Üreticinin dediği gibi Techne için mor filtre nötr, renklendirilmeyen sesi ve kaynak cihazın karakterini duymayı garanti ediyor. Ve kaynak da nötr olunca eğlenceden uzaklaşıyor. O yüzden ilk tavsiyem sıcak sesli bir kaynakla dinlenmesi. Cep telefonları, tabletler ve laptoplar ilk anda akla gelen önerilerim. Veya kayıt istiyorsa, hacimli bateri vuruşlarını da alabiliyorsunuz.  https://www.youtube.com/watch?v=8O72jXoMIkg veya bir süre sonra (03:40’tan sonra) başlayan davul ve gitar https://www.youtube.com/watch?v=3Vipq31sKos

Bas konusunda mor renkli nötr filtreyle oldukça yeterli. Armatür misali hızlı. Dubstepte dahi sizi çevreleyen bir bası var. Bu da kulaklığın güçlü yanlarından biri. Vokaller, bas mid ve tiz sizi çevreliyor. Özellikle canlı kayıtlarda sanki sağ – sol arkanızdan dahi ses alabiliyorsunuz.

Midler, vokal ve diğer enstrümanlar bir diğer güçlü noktası. Rock – metalde bile dikkatli dinlerseniz hepsini ayrı olarak verebiliyor kayıt da yüksek bir çözünürlükteyse. Çözünürlük demişken kardeşi Hyperion’dan en ciddi ayrılığı da burada. Çözünürlük daha yüksel. Müzikte arka sıraları daha rahat duyabiliyorsunuz.

Tizlerse yorucu değil. Gerçekçi ve olması gerektiği gibi. Zaten bu seri genel olarak İngiliz kibarlığında, hiç birşey birbirinin ayağına basmıyor.

Trinity Techne

Sonuç

Kardeşine göre fazla pahalı olmayan ama ondan daha şık bu Techne, değişebilen 3 filtresi* ile çok daha geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Fakat dengeli filtresiyle dahi bazen yaşanan metalikleşme, daha da fazla pişirilmesi / çalması gerektiğini gösteriyor. Ödünç için Albayımıza teşekkür ederim.

 

* Kırmızı, Gri, Mor filtreler. Sırasıyla Eğlenceli, Netlik ve Mid, Tiz Ağırlıklı ve Dengeli filtreler.

Bu cihaz hakkında forumdaki ilk konuyu siz başlatın

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

2 yorum

  1. Sevgili Mahir Hocam , Trinity Techne IEM’nin ; güzel gözlem inceleme ve yorumlarınız için asıl ben teşekkürler ederim , kulağınıza elinize emeğinize sağlık . 🙂

    Submariner2

  2. Eline sağlık Mahir;) Benim de Hyperion’dan sonra en çok merak ettiğim kulaklık oluyor kendisi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.