Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / TTPOD T2 İNCELEMESİ\ Şeffaf ve Hibrid

TTPOD T2 İNCELEMESİ\ Şeffaf ve Hibrid

_20151018_142905

Çin kökenli bir kulaklık firması Ttpod. Ttpod’un T2 modeli: içinde 1 adet dinamik ve 2 adet de armatür sürücü olmak üzere toplam 3 adet sürücü barındıran hibrid yapıda bir kulaklık. Ttpod T2, 30 empedans değerinde ve 105db ses şiddetinde bir kulakiçi kulaklık. Kablo uzunluğu 1,2 metre.

                  MALZEME KALİTESİ 

_20151018_144207 Ttpod, beyaz ve oldukça sade bir kutu içinde geliyor. Kutu içinde Ttpod kulaklık, 6 adet farklı renklerde silikon uçlar, beyaz taşıma kesesi, yaka klipsi ve kulaklık çengelleri çıkıyor. Malzeme kalitesi bu fiyat seviyesi bir ürün için gayet yeterli. DSC_0053 Ttpod T2, plastik ve şeffaf bir kasaya sahip. Kasa içindeki sürücüler görülebiliyor. Kasalar farklı renkte, bendeki T2, siyah ve yeşil renkte. Siyah L(Sol) Yeşilse R(sağ) tarafa takılıyor. Bu farklı renkteki Kasalar iyi düşünülmüş, gerçekten güzel olmuş. DSC_0054 Ttpod T2, büyük bir kasaya sahip olduğu için, küçük kulak girişine ve yapısına sahip kişilerde belli bir konfor sorunu yaşatabilir. Kulağa doğru silikon uçla oturduğu zaman da konfor gayet yeterli. Kablo, sarmal ve naylon\plastik karışımı bir yapıda. Kablo kalitesini vasat bulduğumu belirtmek isterim. 3,5mm jack girişi düz bir yapıda ve sağlam. Ttpod T2, kulak arkasından kulağa bağlandığı için, çengellerle kullanmak şart bir yerde. Çengel olmadan, en ufak ani bir hareketinizde kulaktan çıkabiliyor hemen. Bu durum, ağır ve büyük kulaklık kasasını taşıyamayan hafif kablodan kaynaklanmakta.

SES KALİTESİ 

Ttpod T2, bassların ve midlerin önde, tizlerin çekinik/geride olduğu bir kulaklık. Açık ve ferah ses imzası ile öne çıkan hibrid bir model.

T2’nin bassları, hızlı ve doğal. Miktar olarak bassheadleri memnun etmese de, kalite ve vurgu olarak memnun edecektir. Pop/elektronik/dans gibi bass şiddeti isteyen türlerde gerçekten başarılı bir kulaklık T2. Parçaya göre altbasslara uzansa da, bu yeterli bir derinlikte değil tabii. Basslar kontrollü gelişip dağıldıkları için, diğer frekans gruplarını engellemiyor. T2, eğlenceli ve ortalama çözünürlükte keyifli basslara sahip.

T2’nin en iyi olduğu ve parladığı alan mid/vokal ve enstrümanlar bölgesi. Vokaller doğal ve ayrıntılı. Enstrüman ayrımı fiyatına göre başarılı. Yüksek ses seviyeleri hariç fazla parlamaya ve dijitalleşmeye düşmüyor vokal ve enstrümanlar. Vokaller önde ve oldukça doğal. T2’nin insanı alıp götüren detaylı vokalleri ve tınısı net enstrümanları var.

Ttpod T2, bass ve midlere göre çekinik/geride olan tizlere sahip. Rock müzikte örneğin gitar sesi önde ve belirgin gelirken, davul ve zil sesleri geriden ve düşük vurgulu geliyor. Rock/metal gibi hızlı türler için tiz vurgusu ve şiddeti yetersiz olsa da pop/elektronik gibi türlerde tizler gayet yeterli. ____________

Sonuç olarak, gerek malzeme kalitesi gerek mid/bass başarısı ve gerekse de hibrid yapısı ve şeffaf kasasıyla öne çıkan f/p odaklı güzel bir ürün olmuş Ttpod T2.

Hakkında blackrock35

Ahmet Er. İzmir Karşıyaka'da yaşıyor. Mp3 çalar ve amfilere düşkünlüğü var. İlk kulaklığı Grado olup, hep yanındadır. Sıkı bir Metal ve Klasik Müzik hayranıdır. Analitik kulaklıklara karşı ayrı bir sevgisi var olup, basskafadan ziyade tizkafadır.

Bir yorum

  1. ttpod kore kökenli çin de üretim yapan firma.
    ilk ürünleri güzeldi .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.