Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / Uygun fiyatlı kulakiçi: Sony MDR-Ex50Lp incelemesi

Uygun fiyatlı kulakiçi: Sony MDR-Ex50Lp incelemesi

sony-mdr-50lpSony‘nin EX serisinin en küçük kardeşi, uygun bütçeli kullanıcıyı hedeflediği kulakiçi kulaklığı olan Mdr-Ex50Lp‘yi inceledik. Uygun bütçeli kulaklıklar sınıfına bayağı önem veriyoruz, çünkü bu klansman da ciddi rekabetin olduğu aşikar ve forumlarda onlarca bu konuyla ilgili açılan başlıklar var. Size en uygun kulaklığı seçmenize yardımcı olmak için olabildiğince fazla model incelemeye çalışıyoruz.

Öncelikle MDR-Ex50‘nin kutu içeriğine bakacak olursak; gayet mütevazi bir kutu içeriği bizi karşılıyor(ki bu fiyata birşey beklemek garip olur). Kulaklığın dışında, 3 boy hybrid uç ve yaka klipsi çıkıyor kutusundan. Ek olarak garanti kağıtları ıvır zıvır.. Dandik de olsa bir taşıma kesesi olsa belki küçük bir jest olabilirdi. “L” tip altın jakı ve küçük piano black kasası göze çarpan ayrıntıları. L tip jakların avantajı kablonun dolaşarak karmaşa yaratmasına bir nebze olsun önlem oluyor. Sony mdr-ex50‘nin kablosu bilindik stok kablolardan, farklı bir yanı yok. Ex50lp yalıtım konusunda orta kararda, kulağa çok derin oturan bir kulaklık değil çünkü, yalıtım mükemmel değil ama kötü de sayılmaz. Sony Mdr-Ex50 Ses Kalitesi; Geldik asıl noktaya, mdr ex50 en basit tabirle mid-tiz ağırlıklı bir kulaklık. Sahnesi dar, ses net baslar geride, mid ve tizleri önde. Kulaklığın özeti budur.

Bas

Az ama sıfır da değil. Ekolayzırı düşünürseniz sesinin şekli daha çok geniş bir “U” şeklinde. Davulun bol olduğu parçalarda bası yerinde farketseniz de zaman zaman ayarı kaçıp uğultu halini de alabiliyor. Ürün kutusundaki “rich bass” vb ifadelerin pazarlama stratejisi olduğunu anlamanızı sağlayabiliyor.

Mid

Normalde midleri perdeli değil fakat hızlı parçalarda sorun yaşıyor. Bas gitaristin ve bateristin coştuğu anlarda zaman zaman geride kalıyor. Karışık parçalarda performansı düşüyor yani.

sony-ex50lpTiz

Kulaklığın en iyi olduğu kısım. İnce(üst) tizler çok iyi. Ne metal ne de tizi bol olan farklı türdeki parçalarda beni rahatsız etmedi. Berraklık mı tiz kalitesi mi muhakemesi yapmadan önce 40-50 tl’lik bir kulaklığın performansı olduğunu göz önünde bulundurmakta fayda var. Fazlasıyla iyi! Ek olarak; Geniş bir sahnesi yok, müziğin kulağa iletimi görevini yapıyor sadece.(bu fiyata bu kadar)

Sonuç

40-50tl arası fiyatıyla uygun bütçeli iyi kulaklıklar arasına girebilir. Sony mdr ex50lp özellikle tiz ve biraz mid’lerin ön planda olmasını seviyosanız alabilceğiniz en iyi düşük bütçeli kulaklık olabilir. Basshead’leri hiçbirşekilde tatmin etmeyecektir. Markasının sony olması ve hafifliğide diğer artıları.   Bu kulaklık hakkında forumdaki ilk konuyu siz başlatın

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.