Anasayfa / f/p / VJJB – K4 İncelemesi
VJJB – K4 İncelemesi

VJJB – K4 İncelemesi

Yine bir fiyat / performans kulakiçi kulaklık incelemesiyle buradayım. VJJB – K4 ilk anda kutusuyla diğerlerinden ayrılıyor. Sonra da kutu içeriğiyle. Derken sesiyle. Ritim ve eğlence severler buna bayılacak.

VJJB - K4 Inear Headphone Type: In-ear

– Impedance: 16Ω
– Frequency range: 20Hz-24 KHz
– Headphone sensitivity:96dB / mW
– Driver unit: Dynamic
– Unit Size: 8.7 mm
– Power: 5 mW
– Interface: 3.5mm
– Jack plug type: Straight Hole
– Material : Solid Wood
– Color: Cherry Wood / Ebony / Brasil Wood
– Cable Length: 1.2m±5cm
– Weight: 15g

Kutu İçeriği, Malzeme Kalitesi

Aşağıdaki fotolardan görüleceği gibi muazzam kalitede ve sert bir kutusu var. İçinden kocaman bir el kitabı, 6 çift uç, 1 çift köpük uç, yaka atacı, süeter taşıma kesesi, sert kablosunu toparlayan velcro bir bant ve başka evraklar çıkıyor. Df-10 gibi sanat eseri değil ama yine de bol ve sağlam.

VJJB - K4 Box

Malzeme kalitesi olarak iyi. Kablosu oldukça sağlam. Sarmal sarılmış bakır kablo üstüne az parlak metal bir tabaka sarılmış ve hepsinin üzerinde 1.5mm kadar daha önce hiç görmediğim kalınlıkta şeffaf kılıf sarılmış. Üretici bu kablonun 20kg çekişe dayandığını açıklamış. Ve yine üreticinin iddiasına göre kabloya dokununca kulağınıza gelen sesler (microfonics) ortadan kaldırılmış.

Şu ana kadarki tek eksi noktası sürücünün parçalarının yeterince sıkı olarak yapışmamış olması. Ama diğer artıları düşününce bu görmezden gelinebilir.

VJJB - K4 Manual VJJB - K4 Box

Ses

Sürülmesi ve yüksek seslere çıkması oldukça rahat. Uç değişimi de bir o kadar rahat.

Uzun süreli dinlemelerde bile rahat bir dinleme sunuyor size. Ama detay verme ve sahne konusunda biraz topallıyor.

Bas, eğlenceli demiştim. Hafif sıcak sesiyle yine hafif baslı karakteri birleşince bol baslı müzikler için biçilmiş kaftan olabiliyor. Ama nedir, kulak titreten Rock Zircon değil. O yüzden elektronik müzik için ilk önerebileceğim kulaklık olmaz. Herşeye rağmen “baslı” diyebileceğim bir kulaklık. Ama keşke bu baslar sadece elektroniğe uygulansaydı. Psychadelic Rock’ta haddinden az da olsa güçlü vuran davul istemiyorum 🙂

Mid, eğlence odaklı demiştim ya; midler önde değil. Ama klasik V tipi sesteki bas ve tiz hakimiyetine de sahip değil. Daha çok bir U gibi..Ayrıca çalan enstrümanın materyalini anlatacak ölçüde detaylı değil.

Tiz, özellikle üst tiz dediğimiz ince tiz seslerde güçlü. Alt tizdeki gücü sayesinde müziğe canlılık katıyor. Ve kayıt iyiyse tiz vuruşlarını tek tek seçmenize olanak tanıyor. Ama cırtlak sesli diye tabir edilebilen bir şarkının dahi sesini yumuşatabiliyor. Buradan da tizin kontrollü ve güçlü olduğunu anlayabilirsiniz.

Son Söz

VJJB – K4 Eğlenceli sesli, güçlü baslı ve elektronik müziğe oldukça uygun yapıda ses veren bir kulaklık. Baştan aşağı kaliteli malzemeleri cabası.

Yine bir fiyat / performans kulakiçi kulaklık incelemesiyle buradayım. VJJB - K4 ilk anda kutusuyla diğerlerinden ayrılıyor. Sonra da kutu içeriğiyle. Derken sesiyle. Ritim ve eğlence severler buna bayılacak.  Type: In-ear - Impedance: 16Ω - Frequency range: 20Hz-24 KHz - Headphone sensitivity:96dB / mW - Driver unit: Dynamic - Unit Size: 8.7 mm - Power: 5 mW - Interface: 3.5mm - Jack plug type: Straight Hole - Material : Solid Wood - Color: Cherry Wood / Ebony / Brasil Wood - Cable Length: 1.2m±5cm - Weight: 15g Kutu İçeriği, Malzeme Kalitesi Aşağıdaki fotolardan görüleceği gibi muazzam kalitede ve sert bir kutusu…

Review Overview

Malzeme Kalitesi
Ses Kalitesi
Sonuç

Summary : Kimlere Öneririm? Ortalama Dinleyiciye ve Elektronik Severlere

User Rating: 4.6 ( 1 votes)
78

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

4 yorum

 1. Muhammed Karaburç

  Merhaba, daha önce sırayla Creative ep-630, Xiaomi piston 3, Brainwavz(modeli unuttum :D) en son Rock Zircon kullandım ve 4 ayda bozuldu Zircon. En çok Zircondan memnun kaldım tabi. Kulaklık değiştirip denemeyi çok severim. Şimdi de VJJB – K4S sipariş ettim, ama merak ettiğim bazı kulaklıklar var. Sizin denediğiniz kadarıyla şu kulaklıkları karşılaştırabilir misiniz?

  VJJB – K4
  Rock Zircon
  Boarseman CX98
  Joyroom e103
  SoundMAGIC PL11
  DZAT DF-10

 2. Psychedelic Rock için uygun değil anladığım kadarıyla, peki psychedelic rock-progressive rock için ne önerirsiniz? Mesela dzat df-10 nasıldır?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.