Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / Vsonic VSD3S inceleme – F/p Şampiyonu

Vsonic VSD3S inceleme – F/p Şampiyonu

vsonic-vsd3s-kulaklikVsonic markası kulaklık dünyasında yıllardır bilinen(daha doğrusu f/p ürünleriyle bilinen) bir marka. Grado, Sony vb markalar gibi net ve değişeyen bir ses karakteri yerine farklı kullanıcılara göre farklı karakterde kulaklıklar üretiyor. Mesela bas ve tiz arayanlara gr07 serisi, daha fazla bas arayanlara gr07 Bass Edition, nötr arayanlara Gr06 gibi nokta atışı çözümleri var. Sürekli de fiyatına göre belirli bir kalite tuttururlar. Kaldı ki fiyatları rekabetçidir. Yani kıyasla ucuzdur.

Vsonic’in elimize geçen son modeli Vsd3s, markanın en yeni ürünlerinden. Eski kulaklıklara kıyasla koyu renkte transparan ama elmas kesimi dizaynı ve değişebilen kablosu ile göz dolduruyor. Ve hepsinide 45 dolar gibi çok uygun bir fiyata sunuyor. Bakır rengi kablosu güçlü ve Y ayrımı belirgin.

Jakı düz, basit. Şimdilik tek eksisi kablonun değişebilir olmasına rağmen (MMCX tarzı, yani yeni Westonelar ile tüm Shure’lar) sadece yine markasının değişebilir kablolarına mahkum. Bu pek hoş değil. Zira kablo değişimi seste epey gelişme yaratabilir. Ancak şeytanın avukatını oynarsak; 50 dolarlık bir kulaklık için en az 150 dolarlık bir kablo değer mi?

vsonic-vsd3s-kulakici-kulaklikBakalım sesi nasıl:
Vsonic VSD3S‘nin sesi herşeyden önce dengeli. Sesteki katmanlar ve enstrüman ayrımı geçer not alır. Ayrıca parlak bir sunumu var. Ancak baslar bir tık daha önde. Ve diğer frekanslara sızmıyor. Kontrollü. Güçlü bir bas var ama dikkat çekmiyor bu durum. Çok daha üst segmentlerdeki abilerine benziyor bu manada. Bunların yanısıra bası çok derine inmiyor. Bunu da ucuzluk ve nötrlüğün bir bedeli olararak alabiliriz. Midler dediğimiz gibi parlak ve detaylı. Üst midler bazen yapay gelebilir. Tizlerse zaman zaman sibilansa girse de kulak yırtan bir etkisi yok. Toplamda parlak bir sunumu olmasına rağmen acıtan-yoran tarzda değil tizleri. Sonuca gelirsek sonuç belli bizde. 45-50 dolar fiyatıyla eğer nötr ama güçlü bası olan bir kulaklık arıyorsanız kaçırmayın

Not: VSD3S ilk çıktığında epey heyecan uyandırmıştı. Firma taktikten olsa gerek önce ön siparişi duyurup, satıcılara iletmemişti. Şu andaysa 55 dolar seviyesinde ve kırmızı ile mavi iki ayrı renk seçeneği olarak bulunabilir.
Not2: Sibilans Vsonic markasında kanayan yara, bir türlü çözülemeyen sorun

vsonic-vsd3s-kutu-icerigi

 

Bu cihaz hakkında soru sormak için..

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

10 yorum

 1. içinden çıkan bakır kablo ilemi kullanıyorsunuz birçok kişi problem yaşadı bu kabloyla sağ veya sol tarafı çalısmıyordu bir süreden sonra siz yaşadınızmı?

 2. Dubstep ve elektronik müzik için güzel ve sesleri birbirine karıştırmayan güçlü bir kulaklık arıyorum. sizce bu beklentilerimi bu kulaklık karşılayabilir mi? biliyorum kulaklık olayında ‘en iyisi bu’ diye bi olay yok fakat standart kulaklıklardan sıyrılan güçlü ve tatlı ses veren bir kulaklık arıyorum. umarım derdimöi anlatabilmişimdir.

  • Merhaba.
   Bu kulaklık kısmen arayışınızı karşılar. Sesi çok olmasa da sıcaktır ve netlik de fiyatı için iyi. Enstrüman ayrımı da. Ancak eğer son seste dinlerseniz iyi taraflarını koruyabileceğini söyleyemeyiz. En nihayetinde 150 dahi etmeyen bir kulaklık bu. Beklentileriniz de o yönde; fiyatından biraz daha iyi olması olsun.

 3. anlıyorum mahir bey. teşekkür ederim. peki 100 dolar’a kadar bir bütçe belirlersek bu dediğim tarzlarda yüksek seste ciddi kaliteli bir kulaklık öneriniz var mı?

  şimdiden teşekkür ederim.

  • Mahir beyin farklı önerileri mutlaka olacaktır ama ben sitemizde yani incelmesi yayınlanan JVC fxt90 a dikkatinizi çekmek istedim. Bence ilk adım olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

 4. Hocam öncelikle cok guzel bi inceleme olmus elinize sağlık acaba yeni cıkıcak olan Vsonic Vds5 i inceleme sansınız varmı almayı dusunuyorum

 5. Merhaba hocam Jvs fxt90 ile kıyaslama yapacak olursak sahne bas ve mid performanslarını nasıl değerlendirirsiniz.

 6. Sahne olarak fxt90 daha geniş. Bas konusunda vsd3s’de miktar olarak daha fazla. Mid konusundaysa fxt90 önde.

 7. iyi günler. metal müzik için uygun mudur? bir de vokal yakın mı?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.