Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / Westone W20 İncelemesi – Yeni Seri

Westone W20 İncelemesi – Yeni Seri

images (18)

Westone w20 modeli w2 modelinin yerine geçen, yenilenmiş Westone serilerinden. Westone dünyasına iyi bir başlangıç için uygun bir model sayılabilir W20 modeli.

Westone w20, 33 empedans değerine ve 117db ses çıkış şiddetine sahip çift dengeli armatür kullanan bir kulaklık. Sürülmesi/beslenmesi kolay bir model. Ses çıkış gücü fazla yüksek olmayan Sony xperia Z1 telefonum bile çok rahat sürdü w20’yi.

MALZEME KALİTESİ /FİT-KONFOR

Kutu içinden Westone w20 kulaklık, yedek mikrofon kablo, turuncu Pelikan tarzı taşıma çantası, çok sayıda uç, mavi ve kırmızı renk değiştirilebilen Westone kasaları çıkıyor. Kutu içeriği fiyatına göre gayet yeterli ve zengin sayılır.

images (19)

Westone w20’nin gayet sağlam bir örgü kablosu var. Kutu içinden mikrofonlu ve ses tuşlu yedek bir kablo daha çıkıyor. O kablo da gayet şık ve sağlam. Westone kablo konusunda önde gelen firmalardan olduğu için bu noktada sorun çıkacağını pek sanmam.

Kulaklık,  kasa olarak ufak olduğu için kulağa tam oturuyor. Konfor konusunda pek sorun çıkarmaz. Yalıtım da fiyat seviyesine göre yeterli seviyede. Dışarıya pek fazla ses sızdırmıyor.

SES KALİTESİ

Westone w20, hafif V şekilli, bassların ve tizlerin önde, midlerin az geride olduğu flat/düz tonlu bir kulaklık.

BASS-MİD-TİZ

Westone w20’nin sıcak ve hızlı bassları var. Altbasslara uzanımı pek iyi değil w20’nin. Basslar, yeterli seviyede olsalar da altbass derinliğinden yoksun oldukları için bassseverlere yetersiz gelebilir. Basslar, sertlik ve doku olarak iyi ama derinlik olarak yüzeysel ve iyi değil diyebiliriz. Armatür sürücülerin o bass soğukluğunu fazla hissettirmemesi w20 için bir avantaj olmuş bence. Yine basslar, midleri/vokal ve enstrümanları gölgelemeyen/bozmayan yapıdalar.

DSC_0035

Midler, Hafif V karakterden kaynaklı az geride ama detaylılar. Flat/düz ve çoğunlukla doğala yakın bir yapıdalar. Akustik ve vokal ağırlıklı parçalarda midler öne de gelebiliyorlar. Rock,pop dahil çoğu türle uyumlular. Yüksek ses dinlemelerinde hafif bir parlama var vokal ve enstrümanlarda. W20 sahnesi fazla geniş olmayan bir kulaklık olsa da vokal ve enstrüman ayrımı iyi sayılır.

W20’nin tizleri, bassları gibi önde, yeterli ve kaliteli bir yapıda. Tizlerin uzaması ve hızı iyi. Tiz gücü isteyen bateri-davul ve zillerde vurgu ve uzama yeterli seviyede. Metal ve rock gibi hızlı müziklerde fazla geriye düşmeyen tizlere sahip Westone w20. Sibilansa/parlamaya fazla düşmüyor tizler.

__________Sonuç olarak gerek malzeme kalitesi gerekse Westone ve armatür dünyasına giriş için uygun fiyatlı bir model olmuş Westone w20.

 

Bu cihaz hakkındaki forumdaki ilk konuyu siz başlatın

Hakkında blackrock35

Ahmet Er. İzmir Karşıyaka'da yaşıyor. Mp3 çalar ve amfilere düşkünlüğü var. İlk kulaklığı Grado olup, hep yanındadır. Sıkı bir Metal ve Klasik Müzik hayranıdır. Analitik kulaklıklara karşı ayrı bir sevgisi var olup, basskafadan ziyade tizkafadır.

2 yorum

  1. Sayın Ahmet Er ,
    Detaylı ve güzel W20 incelemeniz için teşekkürler .

    Mustafa Yeten Yavaş
    Submariner2

  2. Beğenmenize sevindim Mustafa kaptanım.
    Ben teşekkür ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.