Anasayfa / Amfi / Xduoo XQ-10 İncelemesi

Xduoo XQ-10 İncelemesi

Xduoo markası yüksek performanslı ürünler yapmaya devam ediyor. Şimdi de zaten küçük kabul edilen Xduoo X2’ten de küçük amfi XQ-10 incelememizde.

Xduoo Xd-10

XQ-10 tasarım manasında HRT Microstreamer’den izler taşısa da, Micro sadece usbden çalışır ve dac-amptır. Buysa adeta X2 için tasarlanmış bir cep amfisi. Aşağıda teknik özellikleri bulunan bu amfiye detaylarıyla bakalım.

 • Power Source: DC4.2V built-in li-polymer rechargeable battery
 • Output power: 100mW(32Ω load)
 • Frequency response: 10Hz-100KHz(±0.5dB)
 • Gain: 6dB
 • THD+N: 0.001 %( 1KHz)
 • S/N: 104dB
 • Suitable Headphone Impendence: 8Ω-300Ω
 • Charging time: <2H
 • Playback time:>20H
 • Size: 62.5*36*10mm
 • Weight: 30g

Malzeme Kalitesi

Alüminyum ve ufak. Fotoğraflarından da anlayabilirsiniz. Oynatma süresi ise 20 saat civarında. Üzerinde iki giriş var ve bir de şarj için mini usb girişi.
Kutusu içinden X2 ile bunu sırtından bağlamak için bir lastik çıkmaması bir eksi. Ses yüksekliği kasasına gömülmüş ve knob  ile ayarlanıyor. Bu bence artı, çünkü ses kazara açılamaz bu şekilde.

Ses

Ucuz amfilerde olabilecek basa boğma taktiğinden uzak, sese pek renk katmayan (Macbook Air’de bu bağlıyken ses hafif sıcaktı, X2’de ise daha soğuk: bunlar zaten bu cihazların ses renkleri!) ortalama – yüksek arası güçlü ve müziğin arka planını öne getiren bir amfi bu. Aynı zamanda vokal ile enstrümanları başarılı şekilde ayırıyor.

Müzikteki bas ritimleri daha sıkı hale getiriyor. Ve o basa dahi detay katıyor, havadarlığı arttırıyor. Vurulan davulun malzemesini kulaklık da elverirse anlayabilirsiniz. Genel tecrübeyi bol enstrümanlı parçalarda daha eğlenceli yapıyor. Bu arada elektronik sinyallerden etkilenmiyor. Yani yakınında telefon çalarsa ses bozulmuyor.


 

Bu kadar övdük. Tamam. E peki eksiler? Bir tanesi yukarıda dediğim bağlama lastiği eksikliği.Piyadaki dandik amfilerde ve hatta oldukça giriş seviyesi mp3 çalarlarda dahi bu çıkarken bunda olmaması markanın tecrübesizliğine bağlanabilir.
İkincisi ise; uğrunda üretildiği bariz olan Xduoo X2’de amfi bağlayıp onu en doğru şekilde kullanacak (mp3 çaların iç amfisini iptal edip tüm işi bağlanan amfiye devreden)  line out çıkışı olmaması denebilir.

 


Xduoo Xq-10 ve X2

Xduoo Xq-10 and X2

 

Özetle, özellikle küçük bir mp3 player kullanıyorsanız toplam boyutu fazla arttırmadan müzikten aldığınız keyfi eğlenceli sesiyle katbekat arttıracak bir amfi. Kesinlikle tavsiye ederim.

İnceleme için gönderen Ali Beye teşekkür ederim.

 

Bu cihaz hakkında forumdaki ilk konuyu siz başlatın

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.