Anasayfa / f/p / Xiaomi Hybrid HD İncelemesi
Xiaomi Hybrid HD İncelemesi

Xiaomi Hybrid HD İncelemesi

800px-Xiaomi_logo

Hayatımıza son yıllarda girmiş Xiaomi markasının son çıkardığı kulaklık Xiaomi Hybrid HD, 2 dinamik 1 de armatür sürücülü f/p iddiasında kulakiçi kulaklık incelememizde. Geçmişte sitemizde incelenen Piston 2, Piston 3’ten sonra Pistonların aldığını son hal burada. Teknik detayları aşağıda.

Speaker Impedance: 32 Ω

Weight: 14 g
Cable Length: 1.25 m
Sensitivity: 101 dB
Jack Type: 3.5 mm gold-plated
Rated Power: 5 mW
Standards: GB/T 14471-2013
Frequency Response Range: 20-20,000 Hz

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği

Minicik kutusunda 4 ayrı boy kulaklık ucundan (s-m-l-xl) ve ufak bir el kitabından (Çince) başka birşey çıkmıyor. Ancak kumaş kaplı kablosu, alüminyumdan sürücüleri ve kulağa açıyla giren uçlarıyla komforlu bir dinleme sunabiliyor. Jak olarak da sürücülerle aynı materyalden düz ve basit bir jak var. Kablodaki telefon kontrol ünitesiyle birleşince, telefonunuz kılıf içinde bile olsa rahatça takılabilecek demektir.

Xiaomi-Hybrid-HD-Earphone

Ses

Herşeyden önce sıcak bir sesi var. Ses çok önde – agresif değil. Kayıt seçmiyor. Rahatsız edebilecek kadar yüksek seslere çıkabilip aşırı bozulmuyor, kontrolü koruyor. Ancak çok net olmaması özellikle arka sıralardaki enstrümanların seçilmesini zorlaştırıyor. Sahneyse fazla geniş yada derin değil.

Bas olarak bir önceki Piston 3’ten daha iyi orası kesin. Dinamik sürücülerle verilen bası aşırı olmasa da idare eder bir derinliğe inip elektronik müziklere uyum sağlayabiliyor. Subbass ihtiyacınızı aşırı olmasa da yeterince bol sağlayabilir.

Midler %100 olmasa da %75 netlikte denebilir. Yer yer baslar mid bölgesine sızıp sesi / vokali bulandırıyor. Akustik şarkılarda enstrümanlar hacimli yada malzemelerini yansıtır şekilde duyulmayabiliyor.

Tizlerse bunun iyi olduğu bir alan. Yüksek ve bol tizleri örneğin iphone gibi bir zaten mid ve tiz odaklı bir kaynakla tam uyum sağlatıyor.

Son Söz

Markanın kulaklıklar bazındaki gelişmesi bu gibi bir f/p kulaklık ile sonuçlanmış. Ama gönlüm isterdi ki V tipli sese sahip bir kulaklıkla sonuçlanmasaydı. Ülkemizde bolca bulunabilir ve ortalama dinleyici için iyi bir kulaklık olabilir. Ancak yurtdışında yer yer bahsedilen “kulaktan düşme sorunu” da normalden bir boyu büyük uç kullanılarak çözülebilir. O zaman “mükemmel fit” sağlanmış olur.

Hayatımıza son yıllarda girmiş Xiaomi markasının son çıkardığı kulaklık Xiaomi Hybrid HD, 2 dinamik 1 de armatür sürücülü f/p iddiasında kulakiçi kulaklık incelememizde. Geçmişte sitemizde incelenen Piston 2, Piston 3'ten sonra Pistonların aldığını son hal burada. Teknik detayları aşağıda. Speaker Impedance: 32 Ω Weight: 14 g Cable Length: 1.25 m Sensitivity: 101 dB Jack Type: 3.5 mm gold-plated Rated Power: 5 mW Standards: GB/T 14471-2013 Frequency Response Range: 20-20,000 Hz Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği Minicik kutusunda 4 ayrı boy kulaklık ucundan (s-m-l-xl) ve ufak bir el kitabından (Çince) başka birşey çıkmıyor. Ancak kumaş kaplı kablosu, alüminyumdan sürücüleri ve kulağa açıyla giren uçlarıyla komforlu bir dinleme sunabiliyor. Jak olarak…

Review Overview

Netlik
Komfor
Fiyat/Performans

Summary : Kim İçin Öneririm: Ortalama Dinleyici

User Rating: 3.61 ( 7 votes)
75

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

3 yorum

  1. muhammet ali yıldız

    piston 3 ile kiyaslanirsa nasildir acaba

    • Bence kötü. Piston 3’ten sonra aldım. Çok pişmanım. zayıf bir sesi var, koşarken kulaktan düşüyor. Kaba ve kalın.

  2. Sennheiser CX300-II Precision ile xiaomi hybrid pro hd arasında kararsızım. Görüşlerinize ihtiyacım va

    Teşekkürler şimdiden

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.