Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / Xiaomi Pistons 3 İncelemesi – Geri Dönen Şampiyon

Xiaomi Pistons 3 İncelemesi – Geri Dönen Şampiyon

Geçen yıl ortalığı kasıp kavuran Pistons II, “ucuz ve kaliteli” bir kulakiçi kulaklık olarak önerilerimizde yerini bulmuştu. Ferahtı, bası güçlüydü ve hafifti.

Xiaomi markası şimdi de Pistons 3 modeli çıkardı. Bir sürü geliştirme yapılmış ve cidden teknik çalışmışlar. Hemde ortalama 20 dolar gibi şaka gibi bir fiyata! Ama bakalım sonuç nasıl?

Xiaomi Pistons 3

 

Max Practical Power 5mW
Max Affordable Power 20mW
Frequency Range 20-20000Hz

 

Malzeme Kalitesi

Kumaş kaplı ince kablosu var. Jakı da Y ayrımı da sürücülerinin üst kısımı da alüminyum ve hafif. Takılabilen tip (uç)lar standart boyda. Kutusu bir önceki modelle neredeyse aynı. İçeriğindeki değişik boy uçlar da keza. Çok hafif ve kulağa girişi ile orada kalışı sorunsuz.

Ses

Ses değerlendirmesi için oldukça güçlü ve nötr ve pek de portatif olmayan Qls Qa360 kullanıldı.

Sıcak ve düz, derinliği pek olmayan bir sesi var. Sahne arkaya doğru yaslanmış. Bu manada hifi mantığına özenen ufak bir çocuk gibi olmuş. Ama hakkını yemeyelim, genişliği idare eder. Derinlik ile yüksekliği hiç sormayın.

Baslar önde. Ama vokallarin bazen sahip olduğu uğultu dışında diğer frekanslara pek girmiyorlar. Detay konusunda başarılı değil. Eğer dinlediğiniz şeyler sadece elektronik ve – veya basit yapılı, iki üç enstrümanlı şeylerse tamam. Midler ise vokaller konusunda ortanın az yukarısında. Ama diğer enstrümanlar zaten geride olan sahnede daha da geride. Trompet trompet gibi değil mesela. -mış gibi yapan birşey var. Tizler ise bambaşka konu. Çoğunlukla doğallıktan uzak ve sadece iş gören tizler var.

Pistons 3

Özetle; eğer dinledikleriniz çoğunlukla elektronik dubstep vb ise F/p kulaklık arıyorsanız hoşunuza gidebilecek bir parça. Çünkü baslar güçlü ve önde.
Ama eğer doğal enstrümanlı şeyler dinliyorsanız, bununla dinlemek ızdıraba dönebilir ve olmadığı ölçüde bas ile dinlediğiniz şey mundar olabilir.

Bu cihaz hakkında forumdaki ilk konuyu siz başlatın

 

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.