Anasayfa / Diğer / Xiaomi Pistons II inceleme | Ucuz ve etkili!

Xiaomi Pistons II inceleme | Ucuz ve etkili!

Xiaomi-Piston-2-kulaklikYakında ülkemize resmi olarak girecek Xiaomi markasının, ki meraklıları cep telefonlarıyla tanır, muazzam bir başarıya kavuşmuş modeli Pistons II+ yazımızda. Başlamadan önce uyarmalıyız ki sahtesi çok bol olan bir kulaklık bu. Biz bile ilk seferinde tongaya düştük ama neyse ki alıcı iade kabul etti ve başka bir satıcıdan %100 orjinal olarak aldık.

Kulaklık hafif, sürücüler metal. Birbirlerine vurunca çıkan ses çok ağır olmadıklarını gösteriyor. Her sürücüde birer ızgara var. Ama sadece görünüş için değil. Aşağıda anlatırız neye yaradıklarını. Nozzle, yani kasa ile kulak arasındaki ufak boru, kısa ve birçok uç takmaya müsait. Kablosuysa normal boyda ve kumaş. Yani çoğunlukla kumaş. Plastiğin başladığı yer de geliyor. Kutu içeriğindeyse 3 boy uç, asma klipsi var. Kutuya zekice sarılmış kulaklık zaten ufak bir kutuya sahip ve sarmadan alt katta saklaması da kolay.

Xiaomi Pistons II Ses Karakteri
Ses sıcak, sahne o ızgaralar sayesinde geniş. Bas derine inebiliyor. Mid ve tiz de çok geride değil. Ancak kabul etmemiz gerekir ki bas önde bir kulaklık bu. Ve baslar yumuşak. Basların yumuşaklığı midlere karışmasına yol açıyor. Ama çok şükür ki baştan aşağı basa bulanmış bir ses değil bundaki. Netlik konusunda da biraz geride kalıyor. Ses grenli değil ama buğulu gibi biraz. Bundan anlayabiliriz ki mid performansı çok başarılı değil. Ha ama ne kadar buğulu olsa da müziği dinletmez değil. Sadece ne bulacağınızı bilmeniz gerekir. Bu neticede JVC fxt90 veya Ath im-02 değil 😉 Ama yiğidi hakkını yemeyelim, hiç değilse ortalamadan üstte dinamikleri var ki hızlı ve elektronik dinlerken topallamıyor. Tizler konusunda özel birşey yok. Bir nevi lütfen tiz mevcut. Fazla değil varolan tiz. Parlak da değil.

Sonuç
Boyutları sayesinde büyük rahatlığı, fiyatı sayesinde (25 dolar gibi) bütçe sorununun olmaması ve bas ağırlıklı sesiyle birçok yaygın müzik türüne hitap etmesi düşünüldüğünde herkesin denemesi ama f/p kulakiçi kulaklık arayanların mutlaka alması gereken bir kulaklık. Yurtdışındaki kulaklıkları düşünürsek 200tl’ye kadar hepsini zorlar. Ülkemizdeyse hele f/p konusundaysa sennheiser cx200-300 modellerini döver 🙂
Xiaomi-Piston-2-kutu-icerigi

 

B cihaz hakkında forumdaki ilk konuyu siz başlatın

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

17 yorum

 1. Orjinalini hangi siteden alabiliriz. Aliexpress’te 7-8$ olanları sahte o zaman?

 2. Hangi tarz müziklere daha uygun, r&b veya dubsteple iyi gider mi bu kulaklık? cx300’ü f/p konusunda döver cümlesini tam anlamadım, Cx300’den daha iyi değil ama f/p oranları karşılaştırdığında mı dövüyor?

  • Daha çok bas içeren müziklere daha uygun. Evet rnb veya dubstep iyi olacaktır. O cx300 konusundaysa hem ondan daha iyi hem de fp konusunda daha iyi olduğunu belirtmek istemiştik ama tam anlatamamışız.

 3. Pistons da bas, mid ve tiz performansını filtreyi çıkararak iyileştirmek mümkün.

 4. Merhaba. Ben penonaudio.com sitesinden aldım. Ancak geçende bir arkadaş Tahtakalede bulmuş.

 5. n11 de satılmaya başlanmış. sanalpazarda xiaominin powerbanklarını satan %99 olumlu feedbacki olan bir arkadaş. şahsen bir bağlantım yok. görünce yazayım dedim.

 6. ismini vermek istemeyen seyirci

  merhaba ben JVC XX HAFR201R modelini ve serisini çok beğendim.önerirmisiniz basslarının çok iyi olduğunu ve çok güzel bir kulaklık olduğunu söylüyorlar teşekkür ederim

 7. İyi akşamlar Mahir bey.Arkadaşınızın tahtakalede bulduğunu ifade etmişsiniz.Tahtakalenin tam olarak neresinde bulduğunu öğrenebilme imkanınız varmı ? Birde kulaklığın orjinal olup olmadığını anlamının yolu nedir ? Şimdiden teşekkürler.

  • Ne yazık ki özellikle sesinden. Veya google’da birçok fake vs real karşılaştırmasından.
   Tam olarak nerede olduğu konusu ise kolay artık, n11’de dahi bulunabiliyormuş.

 8. Merhaba önc inceleöncelikle me için teşekkür ederim. Benim sorum bu kulaklık ep 630 ve lg g2 kulaklığı ile kıyaslandığında artısı eksisi nedir?.

  • Merhaba. lg g2 kulaklığım olmadığı için net birşey söylemem ama Pistons II ikisine de kıyasla net olacaktır toplamda çok net olmasa da. 50 liraya alınabilmesi, metal yapısı ve sürünün arkasındaki ızgarası ve fiyatı için havadar olması bonus faktörleri.

 9. Bu kulaklığı öneririmisiniz ? kulakta duruyor mu çünkü bana earbud modelleri oluyor diğer türlü olmuyor. bu fiyat aralığında yurtdışından başka marka model varmıdır

 10. Urbanears medis incelemesi varmı bilmiyorum ama değişik tasarıma sahip bir kulaklık rahatlık ve ses konusunda pistonsla karşılaştırılnca hangisi sizce

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.