Anasayfa / Yurtdışından Kulaklık Alım Rehberri

Yurtdışından Kulaklık Alım Rehberri

Bu rehber, zaman zaman başvurduğumuz yabancı sitelerden alma olayı hakkında bilgi verme amaçlıdır. İlk olarak nasıl alıyoruz?
A. Paypal hesabı açıp kredi veya banka kartımızı bağlayıp
B. Herhangi bir kredi kartımızı kullanıp
C. Alıp, buraya gelecek bir arkadaşa yollatıpPaypal hesabı açmak konusu hiç zor değil. Yanısıra müthiş iyi bir müşteri hizmetleri de var.
Kredi kartıyla dümdüz alışveriş yapma konusu daha da basittir. Ancak esas mesele NEREDEN alacağız?
20121015145642
A. Ebay üstünden.
B. Amazon üstünden.
C. Head-fi’en 2. el olarak.
D. Üreticinin kendi sitesi üstünden.
E. Lendmeurears – Accessoryjack – mp4nation – Earphonesolutions veya bilimum başka aracı site üstünden.
F. Çeşitli drop shipping siteleri üstünden.
G. Tanıdık yoluyla
Gördüğümüz gibi birsürü yol var. Ancak hepsi aynı rahatlıkta değil. En zoru Amazon, 2.si de head-fi. Zira Amazondaki çoğu satıcı ülkemize göndermez. Gönderirse de shipping ile handling ücretleri bazen ürünün kendisinden pahalı çıkar. Aynı durum kısmen head-fi için de geçerli. Her satıcı adam buraya yollamıyor zira uzun uğraşlı bir gümrük formu doldurmak zorundalar ve kargo ücretleri çoğu zaman ürün kadar/ona yakın tutuyor (ABD için)
Ebayde de en ucuzu sıralatıp seçmek önemli. Aynı ürüne epey değişebilen fiyat farkları var. Diğer tüm kanallardansa basit. Özellikle paypal nerdeyse her yerde geçerli. Drop shipping ise, sitenin sizin yerinize alıp size göndermesi veya aldığınızı size göndermesi demektir ve işlem için değişen miktarlarda komisyon var. En bilinenleri borderlinx, taobao, focalprice, cdjapan, dealextreme vb
Tanıdık yoluysa en iyisidir. Eğer 25 kg çeken bir çift hoparlör almadıysanız her türlü getirilebilir.Bütün olay temel olarak böyledir.
not: Bireysel olarak hoparlör almak ızdıraplıdır. Adını bile duymadığınız giderler çıkarabilirler. Bırakınız bu işi prosedürlere hakim şirketler yapsın.   not2: Yıllardır gördüğüm kadarıyla yabancılar bizdekiler gibi çakal değil. Tabii mutlaka onlarda da vardır. Ancak denk gelme ihtimaliniz çok azdır C şıkkındaki kişilerde bile.    not3: Ptt candır ve sorun çıkma ihtimali çok azdır. Dhl-fedex-Ups hızlıdır ama pahalıdır.    not4: Mp3 çalarlar, yani DAP (digital audio player) dediğimiz aletler, bazı bazı telefonla karıştırılabilir. O yüzden her şekilde mp3 çalar almadan önce iyi etüd edin.

 

Foruma da sorabilirsiniz.

4 yorum

 1. hoparlor almak konusundaki yorumunuz kafami karistirdi. krk rockit 8 almayi dusunuyordum, yurt disi fiyati turkiye fiyatinin 3te biri neredeyse ve gumruk kargo vs dahil edilse bile yari yariya gelecek nerdeyse, baska ne masraflari cikarirlar bana? bu ise hic girmeyim mi?

  • Merhaba.
   Kısmen gümrüğün insiyatifinde olacaksınız bu bir; iki yurtdışından alırken fiyat kadar ağırlık da sınırı vardır. Hele 08 gibi bir hoparlör iyice büyük olacağı için beklenmedik masraflar da çıkabilir.

   Siz en iyisi haftaiçi bulunduğunuz ilin gümrüğünü arayın.

 2. Rehber bana yetersiz geldi. Örneğin CD-Japan’dan 155$’lık bir kulaklık alacağım, air mailde 23$

  Burada ne kadar komisyon ödemem gerektiği, kesin olarak gelip gelmeyeceği belirtilmemiş?

  • Yorum için teşekkür ederiz.

   Takdir edersiniz ki her konuda herşeyi kapsayıcı olamayız. Bu rehber sadece başlangıç noktası olmayı amaçlamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.