Anasayfa / Diğer / Z:ero Digital Earphone İncelemesi

Z:ero Digital Earphone İncelemesi

Geçenlerde haberini verdiğimiz Z:ero artık yeterince pişti ve incelemesiyle burada. Özetle bakarsak:

http://www.kulaklik.web.tr/zero-digital-earphone/

Artıları: Hafifliği, Kulakta rahatlığı, Android telefon ve tabletlerde microsd üzerinde çalışması, kendi içinde dac ve amfisi olması. Eksileri: Ses yüksekliğinin fazla olmaması, basın biraz önde olması, düşük netlik

Malzeme Kalitesi ve Kutu İçeriği

Oldukça yumuşak ama kendi içinde sert kablo güzel düşünülmüş. Jakı plastik bir microsd. Y ayrımında mikrofon tuşları ile dac / amfisi bulunmakta.
Sürücülerindeyse alimiyum ile sertleştirilmiş plastik ortak kullanılmış.

Kutunun içeriğinde şık bir çanta ve içinde yedek uçlar var. Başka birşey yok.

Z:ero

Ses

Öncelikle pişirmenin olumlu etkilediğini söylemek zorundayız. An itibariyle en baştaki bas hakimiyetinden pek eser yok. Ses sıcak, detay aşırı değil. Bu arada vokale sağ ve solda eşlik eden enstrümanlar dışında eğer kayıtta tam ortalanmamışsa ve etrafı yanlız bırakılmamışsa vokal netliği çok iyi değil.  Çok dar bir V tipi ekolayzırlı kulaklık diyebiliriz. Enstrümanlar vokale kıyasla daha net şeçilebiliyor.

Bunun yanısıra ses doğallıktan biraz uzak. Ama sahneyse yakın. Bu sayede müziğin içine girmek daha kolay. Ancak bu konuda bir Vsonic vsd3s dahi olamıyor ne yazıkki.

Bas

Patlamayan ve nadiren derine inebilen bir bas var. Ancak yeri geldiğinde bu konuda oldukça cömert. Çözünürlük eksikliği burada da kendini gösteriyor ve bariz daha üst segmentlerdeki kulaklıklarda duyabileceğiniz “vurulan şeyin gerginliği ve dokusununu duyma” gibi bir üst yetenek yok.

Mid

Enstrümanlarda pek sıkıntı olmasa da, vokaller otomatik olarak geride. Çözünürlük azlığı bu konuda da kendini gösteriyor

Tiz

Tizler hernekadar zayıf olmasa da özel birşey taşımıyor.

 

Son Söz

Özellikle a. sıkça elektronik müzik dinleyen b. Karışık müzikler sevmeyen Android telefon kullanıcıları yeni bir lezzet için alıp deneyebilir. Fiyatının ölçüsünde kaliteli bir kulaklık. Ciddi dinlemelere pek uygun değil. Ancak bilginiz olsun, en yüksek ses pilin görülebilir ölçüde azalmasına yol açıyor.

 

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.